Trwa ładowanie...
d48w9vm

Dolnośląskie/ Złożono 248 wniosków dotyczących pomocy młodym bezrobotnym

248 wniosków na łączną kwotę ok. 300 mln zł złożyły instytucje zainteresowane pomocą młodym osobom, które nie mają pracy. Na te projekty Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy ma dziesięciokrotnie mniej pieniędzy, bo ok. 33 mln zł.

Share
d48w9vm

Rzecznik DWUP we Wrocławiu Stefan Augustyn poinformował PAP, że fundusze na ten cel pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Dodał, że DWUP do dyspozycji ma ok. 33 mln zł, natomiast złożone 248 wnioski opiewają na blisko 300 mln zł.

"W najbliższych miesiącach przed nami trudne i żmudne zadanie wybrania najlepszych z najlepszych. Zgodnie z założeniami projekty będą realizowane od stycznia 2016 r." - powiedziała Ewa Grzebieniak, wicedyrektor ds. wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w DWUP.

d48w9vm

Uczestnicy projektów, będą mogli liczyć m.in. na kontynuowanie nauki, staże, praktyki, szkolenia, dopłatę dla pracodawców zatrudniających młodych bezrobotnych, dofinansowanie doposażenia lub wyposażenia miejsca pracy.

Rzecznik dodał, że osoby, które zdecydują się na pracę poza swoim miejscem zamieszkania, dostaną zwrot kosztów dojazdów, albo fundusze na zagospodarowanie w nowym miejscu. Uczestnik będzie mógł też otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie ponad 20 tys. zł.

DWUP podał, że w 2015 r. rozdysponuje w sumie 92,8 mln zł w ramach POWER na wsparcie prawie 8 tys. młodych osób z Dolnego Śląska.

Według statystyk na koniec czerwca na Dolnym Śląsku stopa bezrobocia wynosiła 9,4 proc. i była o 0,9 pkt proc. niższa niż w całym kraju.

d48w9vm

Jednocyfrowy wskaźnik odnotowano już drugi miesiąc z rzędu. Jeszcze na początku 2013 r. wskaźnik ten wynosił dla regionu 14,6 proc.

"Bezrobocie zmniejszyło się nie tylko w miejscach, gdzie pojawiły się nowe propozycje zatrudnienia, ale gdzie też sporą aktywnością wykazują się pracodawcy korzystający z refundacji, ze wsparcia rządowego, czy też unijnego. To w połączeniu z dobrą współpracą z urzędami pracy przynosi pozytywne efekty" - ocenił Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP we Wrocławiu.

d48w9vm

Podziel się opinią

Share
d48w9vm
d48w9vm