Dopiero koniec tygodnia przyniesie większe zmiany
Rynkowego marazmu ciąg dalszy. Publikowane dzisiaj o godz. 14:15 szacunki ADP dotyczące liczby nowych etatów poza sektorem rolniczym w amerykańskiej gospodarce, nie powinny wpłynąć znacząco na notowania. Więcej emocji wzbudzą jutrzejsze decyzje Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego, oraz piątkowe dane Departamentu Pracy.
Dzisiaj większą uwagę przyciągnie jedynie decyzja Banku Kanady, którą poznamy o godz. 15:00. Jeżeli po serii słabych danych makroekonomicznych, komunikat BOC nie będzie nazbyt gołębi, to dolar kanadyjski może zacząć odrabiać ostatnie straty.
W przypadku notowań EUR/USD udało się dzisiaj o poranku powrócić w obserwowane wczoraj maksima w okolicach 1,3070. To pokazuje, że wciąż nie można wykluczyć zwyżki w okolice wyraźnego oporu 1,3140-70, co mogłoby mieć miejsce jutro po decyzji Europejskiego Banku Centralnego utrzymującej stopy procentowe na dotychczasowym poziomie.
Lepsze od prognoz dane z australijskiej gospodarki za IV kwartał (wzrost o 0,6 proc. k/kw i 3,1 proc. r/r), a także wypowiedzi szefa chińskiej NDRC (komisji ds. rozwoju i reform), że istnieje przestrzeń do zwiększenia krajowego popytu, a także inwestycji infrastrukturalnych w Chinach, po raz kolejny poprawiły nastroje wokół AUD/USD. Para ta przetestowała dzisiaj okolice 1,03. Analiza techniczna nie wyklucza możliwości wzrostu w okolice 1,0325-45. Zanegowaniem tego scenariusza byłby spadek poniżej 1,0250.
Dzisiaj o godz. 15:00 poznamy decyzję Banku Kanady ws. stóp procentowych. Nikt nie oczekuje zmian (obecnie 1 proc.), ale dużo zamieszania może wywołać potencjalny komunikat. Zwłaszcza, że ostatnio CAD był pod presją spadkową za sprawą słabych danych makro z Kanady. Jeżeli mimo tego BOC nie uderzy nadmiernie w „gołębią” retorykę, to możemy zobaczyć dzisiaj po południu umocnienie CAD. W przypadku USD/CAD przełożyłoby się to na próbę złamania wsparcia 1,0215-30 i zejścia nawet w okolice 1,01 w kolejnych dniach.
[ Zobacz cały komentarz wraz z wykresami
]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30777/20130306_raport_dzienny_fx.pdf )
Marek Rogalski
główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |