Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Dostojni goście Ptak Warsaw Expo na spotkaniu noworocznym polskich przedsiębiorców.

Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, był gościem uroczystego spotkania noworocznego w Ptak Warsaw Expo w dniu 22.01.2018 r. Wzięli nim udział partnerzy biznesowi, wystawcy targowi i przyjaciele firmy.

Share
Dostojni goście Ptak Warsaw Expo na spotkaniu noworocznym polskich przedsiębiorców.
Źródło: Materiały prasowe
d3likzo

Władze samorządowe reprezentowali m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta pruszkowski Maksym Gołoś, przewodnicząca Rady Gminy Nadarzyn Danuta Wacławiak. Polski biznes reprezentowali m.in. Jakub Bednarek - dyrektor generalny KGHM i Krzysztof Pruszyński - właściciel Holdingu Pruszyński. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele środowiska naukowego i mediów.

W swoim wystąpieniu Ksiądz Kardynał podkreślił bardzo istotną rolę Ptak Warsaw Expo dla rozwoju rynku pracy i promocji regionu, porównując firmę z najbardziej znanymi ośrodkami targowymi i kulturalnymi w Europie.

- Kiedy jechało się przez Zachodnie Niemcy przy każdym dużym mieście były drogowskazy „messe”, kierujące na tereny targowe. Wtedy nie wiedzieliśmy o co chodzi. Dzisiaj m.in. dzięki Ptak Warsaw Expo wiemy dokładnie co to znaczy i czemu służą targi. Działalność prowadzona tutaj wpisuje się m.in. w naukę społeczną kościoła, bo rozwój gospodarki przyczynia się do poprawy codziennego bytu społeczeństwa – podkreślił Ksiądz Kardynał.

d3likzo

Mówił też, że gospodarka nie może działać w oderwaniu od ludzi. Tłumaczył, że sam rozwój gospodarczy nie może być jedynym wyznacznikiem dobrobytu. Ważne jest również, jak państwo bogacąc się dba i troszczy się o najsłabszych.

Kończąc przemówienie Ksiądz Kardynał złożył życzenia noworoczne i pobłogosławił wszystkich uczestników spotkania.

- Nasze targi powstały jako kontynuacja doświadczeń i idei Antoniego Ptaka, który 25 lat temu rozpoczął działalność Centrum Handlowego Ptak, opierając się na współpracy tysiącami polskich przedsiębiorców – małych i średnich firm – mówił Tomasz Szypuła, prezes Ptak Warsaw Expo. – Chciałbym, aby wzorem podłódzkiego Miasta Mody Ptak targi służyły polskim przedsiębiorcom, promowały polskie firmy, innowacyjność i wspierały przedsiębiorczość.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

d3likzo

Podziel się opinią

Share
d3likzo
d3likzo