Trwa ładowanie...
dmp5b4a

Dowództwo Wojsk Lądowych: pożegnanie generałów (komunikat)

...

Share
dmp5b4a

19.11. Warszawa - Dowództwo Wojsk Lądowych informuje:

W wyjątkowej oprawie odbyło się pożegnanie trzech generałów, którzy zakończyli swoją służbę w Wojskach Lądowych. 18 listopada 2010 roku w siedzibie Dowództwa w uroczystości wzięli bowiem udział także dowódcy wszystkich dywizji oraz 2 Korpusu Zmechanizowanego.

W asyście pocztu sztandarowego, kierowniczej kadry Dowództwa Wojsk Lądowych oraz dowódców dywizji i 2 Korpusu Zmechanizowanego swoją służbę w Wojskach Lądowych zakończyli: zastępca Szefa Szkolenia Wojsk Lądowych generał brygady Stanisław Butlak, który został wyznaczony na stanowisko Szefa Zarządu Szkolenia Bojowego P-7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; zastępca Szefa Sztabu Wojsk Lądowych generał brygady Kazimierz Wójcik, który został wyznaczony na stanowisko Szefa Sztabu Zastępcy Dowódcy Wojsk Specjalnych oraz szef Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych generał brygady Franciszek Kochanowski, który objął stanowisko dyrektora Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.

dmp5b4a

"Dziękuję Panom za Waszą służbę w Wojskach Lądowych. Była to ciężka i odpowiedzialna praca, która pozwoliła nam wszystkim realizować zadania naszych przełożonych. Bogata kariera zawodowa każdego z Was Panowie dowodzi, że w naszym rodzaju Sił Zbrojnych jest wielu znakomitych żołnierzy o wszechstronnym wykształceniu i doświadczeniu krajowym oraz międzynarodowym. Potwierdzeniem Waszego dorobku jest powierzenie Wam tych nowych, równie odpowiedzialnych stanowisk. Wierzę, że doskonale sobie na nich poradzicie, ale nadal pozostaniecie żołnierzami Wojsk Lądowych" - mówił do żegnanych Dowódca Wojsk Lądowych generał broni Zbigniew Głowienka.

Przemawiając w imieniu żegnanych generał Butlak podziękował Dowódcy Wojsk Lądowych za wsparcie, jakiego udzielał swoim podkomendnym. Słowa podziękowania skierował również do dowódcy 1 Dywizji Zmechanizowanej generała brygady Ryszarda Jabłońskiego, dowódcy 11 Dywizji Kawalerii Pancernej którego na uroczystości reprezentował zastępca generał brygady Mirosław Rozmus, dowódcy 12 Dywizji Zmechanizowanej generała dywizji Marka Tomaszyckiego, dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej generała dywizji Bogusława Samola i dowódcy 2 Korpusu Zmechanizowanego generała dywizji Jerzego Biziewskiego: "Współpraca z Wami Panowie to była nie tylko wielka przyjemność, ale przede wszystkim wielka nauka, z której czerpać będziemy na naszych nowych stanowiskach. Bardzo Wam dziękuję Panowie" - mówił generał Butlak.

Zbiórka miała też niezwykle miły akcent dla dowódcy 6 Brygady Powietrznodesantowej generała brygady Bogdana Tworkowskiego. W imieniu Prezydenta Dowódca Wojsk Lądowych odznaczył generała przyznanym mu Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami. Generał został też wyróżniony symbolicznym tableau przygotowanym dla niego z okazji niedawnego awansu na stopień generała brygady.

Ostatnim akcentem uroczystości było dokonanie wpisów w Księdze Pamiątkowej oraz wykonanie wspólnej pamiątkowej fotografii.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

dmp5b4a

Podziel się opinią

Share
dmp5b4a
dmp5b4a