Trwa ładowanie...
d4bugry

Dr. Kalliwoda Research rekomenduje "kupuj" Hawe

19.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Dr. Kalliwoda Research, w raporcie z 19 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Hawe od zalecenia "kupuj". Cenę docelową wyznaczyli na 5,6...

Share
d4bugry

19.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Dr. Kalliwoda Research, w raporcie z 19 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Hawe od zalecenia "kupuj". Cenę docelową wyznaczyli na 5,6 zł.

Rekomendację wydano przy kursie 2,92 zł.

Analitycy podali, że Hawe będzie głównym beneficjentem obecnych zmian w sektorze telekomunikacyjnym.

"Wraz ze wzrostem konkurencji i przesyłu danych, z powodu rozwoju segmentu filmów i gier online, IPTV oraz budowy sieci szybkiego, komórkowego internetu, rozbudowa infrastruktury musi być regularna i droga. W związku z tym operatorzy telekomunikacyjni i kablowi zamiast rozwijać własną sieć, będą często korzystać z wynajmu powierzchni od innych podmiotów, koncentrując się na świadczeniu usług detalicznych" - napisano w raporcie.

Dodano, że czynnikiem wzrostu dla Hawe może być też fakt, że w Polsce odsetek sieci światłowodowej zapewniającej przesył na poziomie ponad 10 MB/s wynosi zaledwie 24 proc. wobec 49 proc. w 27 krajach Unii Europejskiej.

Dr. Kalliwoda Research prognozuje, że w tym roku Hawe zaraportuje 48,1 mln zł zysku netto, 71,5 mln zł zysku EBITDA oraz 159,5 mln zł przychodów. (PAP)

kuc/ ana/

d4bugry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bugry
d4bugry