Trwa ładowanie...

Dron dostarczy gotówkę do klienta. Rewolucyjny pomysł największego banku w Rosji

Największy rosyjski bank, Sbierbank, planuje wprowadzić rewolucyjną usługę, dzięki której gotówka dostarczana byłaby do klientów przy pomocy dronów. Pierwsze testy wypadły pomyślnie, jednak specjaliści podchodzą do pomysłu sceptycznie.

Dron dostarczy gotówkę do klienta. Rewolucyjny pomysł największego banku w RosjiŹródło: Pixabay.com
d4euvws
d4euvws

Nie wiadomo, kiedy nowa usługa zostanie wprowadzona w życie. Prawdopodobnie pierwszym krajem, który skorzystałby z rewolucji Sbierbanku, będzie Kazachstan.

- Eksperymentowaliśmy z dronami już w ubiegłym roku i testy przebiegły bez najmniejszych zakłóceń. Gotówka dostarczana będzie w specjalnych pojemnikach, a w razie próby kradzieży specjalny mechanizm w dronie spryska gotówkę farbą, przez co stanie się nieużyteczna – powiedział w Russia Todaj Herman Gref, prezes Sbierbanku.

Specjaliści podchodzą do tego pomysłu sceptycznie. Zwracają uwagę na problem bezpieczeństwa i podkreślają, że drona można łatwo przechwycić lub zestrzelić. Zaatakowanie konwoju przewożącego pieniądze jest dużo bardziej ryzykowne niż zniszczenie drona i przechwycenie z niego pieniędzy.

d4euvws

Te opinie nie zniechęcają jednak prezesa rosyjskiego banku, który już zapowiedział kolejne rewolucje. Herman Gref teraz planuje całkowitą likwidację kart bankomatowych, a w najbliższej przyszłości chce wprowadzić bankomaty, które rozpoznawałyby głos i twarz klienta.

Sbierbank ma w całej Rosji 16 tys. oddziałów rozmieszczonych w 11 strefach czasowych. Łącznie zatrudnionych jest w nich ponad 260 tys. pracowników. To czyni go największym bankiem w kraju.

d4euvws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4euvws