Trwa ładowanie...
d2hcx6o

Drozapol nabył kolejny projekt farmy wiatrowej; jej budowa to koszt ok. 70 mln zł

18.12. Warszawa (PAP) - Spółka DP Wind 2, której udziałowcem jest Drozapol-Profil, nabyła od firmy Windprojekt kolejny projekt farmy wiatrowej, tym razem o mocy 10 MW...
Share
d2hcx6o

18.12. Warszawa (PAP) - Spółka DP Wind 2, której udziałowcem jest Drozapol-Profil, nabyła od firmy Windprojekt kolejny projekt farmy wiatrowej, tym razem o mocy 10 MW zlokalizowanej w woj. opolskim. Szacowane nakłady netto na wybudowanie farmy wynoszą ok. 70 mln zł - poinformował Drozapol-Profil w komunikacie.

Nakłady na budowę farmy uwzględniają kupno projektu, prace budowlano-montażowe oraz koszt turbin.

Jak podał Drozapol-Profil, 25 proc. nakładów ( tj. ok. 17,5 mln zł) finansowane będzie ze środków własnych spółki i ewentualnych innych udziałowców DP Wind 2. Pozostała kwota zostanie pozyskana z kredytu bankowego, środków nowych udziałowców lub ewentualnie z emisji obligacji.

d2hcx6o

Realizacja i zakończenie inwestycji planowane jest w 2013 r.

W komunikacie poinformowano, że zgodnie z przyjętym harmonogramem, do końca 2013 r. Drozapol-Profil sfinalizuje budowę i uruchomi dwie farmy o łącznej mocy 18 MW.

W połowie września Drozapol-Profil nabył już projekt farmy wiatrowej o mocy 8 MW. Szacowane nakłady netto na jej budowę wynoszą ok. 50 mln zł.

Projekty farm zostały nabyte na podstawie listu intencyjnego z 3 września 2012 roku podpisanego przez Drozapol-Profil z firmą Windprojekt. Dotyczył on zakupu kilku farm wiatrowych o łącznej mocy 40 MW dla celowych spółek wiatrowych tworzonych w ramach nowej strategii grupy kapitałowej Drozapol-Profil. (PAP)

jow/ ana/

d2hcx6o

Podziel się opinią

Share
d2hcx6o
d2hcx6o