Trwa ładowanie...
d11ov7u
wojsko

DWL ws. turnusu służby przygotowawczej do NSR (komunikat)

...

Share
d11ov7u

13.01. Warszawa - Wydział Prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych informuje:

Ponad 600 ochotników rozpocznie 16 stycznia 2012 roku służbę przygotowawczą do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) w centrach szkolenia Wojsk Lądowych.

W ramach pierwszego w tym roku turnusu służby przygotowawczej do NSR ochotnicy - wśród których znaczną część stanowią kobiety - rozpoczną szkolenie w czterech centrach szkolenia Wojsk Lądowych. Najwięcej, bo aż 220 ochotników przyjmie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. 190 przyszłych żołnierzy NSR otrzymało karty powołania do służby w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, 142 do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz 120 do Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

d11ov7u

W pierwszym dniu służby ochotnicy przejdą "ścieżkę" procesu przyjęcia w szeregi żołnierzy Wojsk Lądowych. Czeka ich m.in. spotkanie z lekarzem i psychologiem, wizyta u fryzjera oraz pobieranie mundurów i wyposażenia. Otrzymają też tytuł elewa i tym samym rozpoczną trzymiesięczne szkolenie podstawowe, w trakcie którego poznają postawy żołnierskiego rzemiosła.

W ostatnim, czwartym miesiącu służby przygotowawczej, w ramach szkolenia specjalistycznego zdobędą wiedzę oraz umiejętności wymagane dla otrzymanej wcześniej specjalności wojskowej. Po ukończeniu szkolenia otrzymają możliwość podpisania kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych.

Szczegółowych informacji w sprawie przyjęcia ochotników oraz służby przygotowawczej do NSR w centrach szkolenia udzielają oficerowie i rzecznicy prasowi: kapitan Krzysztof Baran (CSŁiI w Zegrzu) tel. 722-380-054, kapitan Marek Serocki (CSAiU w Toruniu) tel. 721-890-446, starszy chorąży sztabowy Piotr Przybył (CSWInż. i Chem. we Wrocławiu) tel. 723-694-403 oraz chorąży Marcin Szubert (CSWLąd. w Poznaniu) tel. 663-663-083.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/ mhr/

d11ov7u

Podziel się opinią

Share
d11ov7u
d11ov7u