Trwa ładowanie...
d20s7ur
d20s7ur

Dywergencja pozytywna pomiędzy RSI i Composite Index

FW20U10 rozpoczęły poniedziałkową sesję z poziomu 2 448 pkt, co oznaczało brak zmian względem piątkowego rozstrzygnięcia. W pierwszych minutach handlu wyznaczone zostało dzienne minimum na poziomie 2 444 pkt a w pierwszej godzinie kwotowań kurs wrześniowej serii oscylował w okolicach poziomu odniesienia.
Share
d20s7ur

O godz. 10:00 do ataku ruszyli kupujący, w imponującym tempie windując kurs FW20U10 w okolice 2 480 pkt. Kolejne godziny przyniosły ruch w bok a w samej końcówce osiągnięte zostało sesyjne maksimum na pułapie 2 483 pkt. Finisz kwotowań wypadł na poziomie 2 477 pkt, i tym samym wrześniowa seria zyskał 1,18% w stosunku do poprzedniego zamknięcia. Baza po zakończeniu sesji wynosi +11 pkt, LOP to 112,1 tys. pozycji. Dzienny wolumen obrotu wyniósł 29,6 tys. sztuk kontraktów.

 (fot. BM Banku BPH)
Źródło: (fot. BM Banku BPH)

Sesja rozpoczynająca tydzień przebiegła w dobrych nastrojach, chociaż aktywność inwestorów mierzona wolumenem obrotu była niewielka. Na wykresie kontraktów terminowych pokazała się biała świeca, która w połączeniu z dwiema poprzednimi świecami tworzy układ przypominający wzrostową formację gwiazdy porannej. Dodatkowo pomiędzy wskazaniami RSI oraz Composite Index ukształtowała się dywergencja pozytywna, co w połączeniu ze słabym trendem wskazywanym przez ADX sugeruje możliwość odreagowania spadków. Poziomem wsparcia dla posiadaczy długich pozycji jest 2 423 pkt, jako przełamany uprzednio opór wynikający z konsolidacji, jaka miała miejsce o maja do połowy lipca. Z kolei strona podażowa powinna bronić oporu ustalonego przez lukę bessy z 11 sierpnia rozpoczynającą się na 2 504 pkt, która od dziewięciu sesji pozostaje niedomknięta. LOP w trakcie poniedziałkowej sesji była dodatnio skorelowana ze zmianami kursów, co oznacza kontrolę rynku przez kupujących.

BM BPH

d20s7ur

Podziel się opinią

Share
d20s7ur
d20s7ur