Trwa ładowanie...
d13ge48
d13ge48

"Dziennik Gazeta Prawna": Przetarg wygra ten, kto zagwarantuje etaty

Rząd szykuje rekomendację dotyczącą stosowania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych. To etap walki z umowami śmieciowymi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d13ge48

Chodzi o to, by administracja publiczna w przetargach faworyzowała firmy zatrudniające na etat. Takie rozwiązanie zostanie najpewniej przyjęte jako zalecenia Rady Ministrów - ustalił "DGP".

To wpisuje się w zapowiedź walki z umowami śmieciowymi premier Ewy Kopacz - zauważa dziennik.

Rozmawialiśmy o tym na posiedzeniu rządu, mieliśmy też konferencję z dyrektorami generalnymi resortów, z szefem KPRM i szefową służby cywilnej - relacjonuje minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

d13ge48

Normą w zamówieniach publicznych powinno być, że liczy się nie tylko cena, lecz także jakość zatrudnienia - podkreśla szef MPiPS, którego resort jako pierwszy wdrożył stosowanie takich klauzul i na razie jest wyjątkiem.

Gdyby faktycznie zalecenia zostały wydane z poziomu RM, administracja potraktowałaby je poważnie - zaznacza "DGP". Zobowiązują one dyrektorów generalnych do stosowania tego typu zapisów w działalności ich urzędów, a urzędnicy są z tego rozliczani.

d13ge48

Podziel się opinią

Share
d13ge48
d13ge48