Trwa ładowanie...

Dziennikarze TV Republika wygrali proces z Kulczykiem i Ciech S.A.

Redaktorzy Cezary Gmyz i Anita Gargas nie naruszyli dóbr osobistych Jana Kulczyka i firmy Ciech S.A w lutym 2015 r. - uznał stołeczny Sąd Okręgowy.

Dziennikarze TV Republika wygrali proces z Kulczykiem i Ciech S.A.Fot: AGENCJA SE/East News
d4ak7cv
d4ak7cv

Redaktorzy Cezary Gmyz i Anita Gargas nie naruszyli dóbr osobistych Jana Kulczyka i firmy Ciech S.A - uznał stołeczny Sąd Okręgowy. Sprawa dotyczyła ujawnia informacji, że CBA przed wybuchem afery taśmowej dostało od Marka Falenty informację o domniemanej korupcji przy sprzedaży akcji Ciechu.

- Sąd Okręgowy uznał, że nie doszło do naruszenia dóbr osobistych powodów. Stwierdził ponadto, że nawet gdyby doszło w tej publikacji do naruszenia dóbr osobistych, to chodziło o ważny interes społeczny, a pozwani dopełnili rzetelności dziennikarskiej. Cieszy nas takie ustalenie – powiedział tvp.info mec. Macieju Zaborowski, który reprezentował dziennikarzy.

Prawnicy Ciech S.A domagali się 400 tys. zł odszkodowania oraz przeprosin za zniesławienie w czołowych mediach, których koszt szacowano nawet na milion zł. Również pełnomocnicy Jana Kulczyka wymagali podobnych przeprosin i dwukrotnie wyższego odszkodowania - przypomina tvp.info.

Materiał został wyemitowany w lutym 2015 r. w programie "Zadanie specjalne" TV Republika. Redaktorzy Cezary Gmyz i Anita Gargas ujawnili poufne meldunki CBA.

Wynikało z nich, że co najmniej miesiąc przed wybuchem afery podsłuchowej Biuro znało treść rozmów w warszawskich restauracjach, a ponadto otrzymało od Marka Falenty informację o domniemanej korupcji przy sprzedaży Ciechu S.A.

d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv