Trwa ładowanie...
d2skhpy

EBOIR wyłoży 30 mln zł na rosyjski tartak

Negocjacje w sprawie pozyskania przez katowicki Centrozap finansowania od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju toczą się od miesięcy.

Share
d2skhpy

O tym, że spółka puka do drzwi banku, pisaliśmy już we wrześniu. Firma oferuje walory najtaniej jak może, po cenie równej wartości nominalnej, czyli 1 zł. Wczorajszy kurs to 62 grosze.

Jest szansa na przełom, bo Centrozap pozyskał cennego sojusznika. Przedstawiciele spółki spotkali się w tym tygodniu z byłym premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, który przez rok był dyrektorem EBOiR w Londynie. Właśnie tam w przyszłym tygodniu wybiera się delegacja Centrozapu.

Przedstawiciele rosyjskiego oddziału EBOiR wizytowali już inwestycję Centrozapu w Komi, który dostał tam w 49-letnią dzierżawę 850 tys. hektarów lasów. W zamian do 2011 r. musi jednak zbudować zakład przetwórstwa drewna. Wartość inwestycji to około 300 mln zł.

EBOiR miałby objąć akcje serii K za 30 mln zł (16,7 proc. podwyższonego kapitału), przeznaczone pierwotnie dla inwestorów zagranicznych, które miały być notowane na parkiecie w Wiedniu za pośrednictwem GDR-ów.

Adam Roguski

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet

d2skhpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2skhpy
d2skhpy