Trwa ładowanie...
d222sp3

EBOR może udzielić Serinus Energy do 60 mln USD kredytu na rozwój w Tunezji (opis)

25.07. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju może udzielić spółce Serinus Energy do 60 mln USD długoterminowego kredytu na rozwój w Tunezji - podał Serinus w...

Share
d222sp3

25.07. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju może udzielić spółce Serinus Energy do 60 mln USD długoterminowego kredytu na rozwój w Tunezji - podał Serinus w komunikacie.

"(...)zarząd EBOR zaaprobował - oczekujący na podpisanie - projekt spółki, w ramach którego EBOR udostępni Serinus do 60 mln USD długoterminowego finansowania z przeznaczeniem środków na rozwój tunezyjskich pól naftowo-gazowych spółki. Projekt wymaga przeprowadzenia oceny due diligence, sformułowania ostatecznych umów kredytowych i powiązanych dokumentów zabezpieczeń, akceptacji Rady Dyrektorów Serinusa oraz zgody Giełdy Papierów Wartościowych w Toronto" - napisano.

Spółka podała, że projekt obejmuje sfinansowanie rozwoju i zagospodarowania czterech pól naftowo-gazowych w Tunezji (Sabria, Chouech Essaida, Ech Chouechand i Sanrahr) w latach 2013-2017.

Program prac obejmuje m.in. modernizację obecnych i wykonanie nowych odwiertów produkcyjnych, pozyskanie urządzeń wiertniczych i serwisowych oraz wykorzystanie nowych technologii, szczelinowania hydraulicznego i wydobycia z dwóch horyzontów. Całkowity koszt rozwoju pól spółki w Tunezji do 2017 r. wyniesie ok. 166 mln USD.

Na tunezyjskie aktywa Serinus Energy składa się: 100 proc. udziałów w koncesjach Chouech Essaida, Ech Chouech, Sanrhar oraz Zinna, a także 45 proc. udziałów w koncesji Sabria. Produkcja ropy i gazu odbywa się obecnie na trzech koncesjach. (PAP)

kam/ ana/

d222sp3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d222sp3
d222sp3