Trwa ładowanie...
d4m1rkv
23-03-2017 13:50

EBOR zamierza nabyć 5-10% akcji Griffin Premium RE w ramach oferty publicznej

Warszawa, 23.03.2017 (ISBnews) - Griffin Premium RE podpisał umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) dotyczącą nabycia akcji spółki w ramach trwającej oferty publicznej, podała spółka. EBOR może nabyć nie mniej niż 5% i nie więcej niż 10% kapitału spółki za równowartość do 20 mln euro.

d4m1rkv
d4m1rkv

"Zainteresowanie banku potwierdza, że nasza oferta jest atrakcyjna dla inwestorów poszukujących stabilnych, regularnych, przewidywalnych zysków. Posiadamy warty ponad 500 mln euro portfel świetnie położonych nieruchomości, które m.in. dzięki zdywersyfikowanej bazie solidnych najemców i długim umowom najmu generują stabilne dochody, co umożliwi wypłatę regularnej dywidendy, atrakcyjnej zarówno dla inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych" - powiedziała prezes spółki Dorota Wysokińska-Kuzdra, cytowana w komunikacie.

Oferta publiczna akcji Griffin Premium RE..obejmuje do 22 201 267 akcji nowej emisji oraz do 59 108 251 akcji istniejących sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy, tj. podmioty pośrednio kontrolowane przez globalny fundusz inwestycyjny Oaktree Capital Group LLC. Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się ponadto sprzedać do 7 857 705 akcji w ramach opcji dodatkowego przydziału. Przed zakończeniem budowy księgi popytu, dotychczasowi akcjonariusze mogą zdecydować o zwiększeniu liczby sprzedawanych akcji maksymalnie o 26 786 383 akcje. Przewiduje się, że free-float akcji po ofercie wyniesie od ok. 51% do ok. 74%, podano także.

Do 27 marca zapisy na akcje spółki mogą składać inwestorzy indywidualni. Zapisy w tej grupie inwestorów przyjmowane są po cenie maksymalnej, tj. 6,5 zł za akcję. Ostateczna cena i liczba oferowanych akcji zostaną ustalone po przeprowadzeniu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i opublikowane najpóźniej 29 marca br.

Griffin Premium RE.. N.V. planuje pozyskać z emisji nowych akcji około 28 mln euro netto (tj. około 120 mln zł) na rozbudowę portfela nieruchomości. Około 18 mln euro zamierza przeznaczyć na nabycie wrocławskiego projektu West Link, a pozostałe środki na inwestycje (na poziomie 25%) w trzy warszawskie projekty biurowe.

Griffin Premium RE.. to pierwsza w Polsce spółka typu REIT, skoncentrowana na nieruchomościach biurowych i biurowo-handlowych. W portfelu ma 9 obiektów w 5 głównych miastach Polski, o łącznej powierzchni najmu brutto ok. 170 tys. m2. Zakłada 6,5% stopy dywidendy w skali roku.
(ISBnews)

d4m1rkv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m1rkv