Trwa ładowanie...
d3irv0s

Echo pozyskało 112 mln euro finansowania bankowego na wieżowiec Q22 w Warszawie

Warszawa, 19.11.2014 (ISBnews) - Projekt Echo - 70, spółka zależna Echo Investment, podpisała z Bankiem Zachodnim WBK oraz PKO BP umowę kredytu inwestycyjnego w w maksymalnej kwocie nie przekraczającej 112 mln euro i kredytu VAT do 16 mln zł. Środki pozyskane na podstawie umowy kredytobiorca wykorzysta na budowę biurowca 'Q22' powstającego u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej w Warszawie, podała spółka.
Share
d3irv0s

"Na warunkach określonych w umowie, banki oddają do dyspozycji kredytobiorcy: 1/ środki pieniężne stanowiące kredyt inwestycyjny w maksymalnej kwocie nie przekraczającej 112.000 tys. euro, gdzie środki kredytu pomostowego i budowlanego zostaną przeznaczone na częściowe finansowanie lub refinansowanie całkowitych kosztów projektu zaś środki kredytu inwestycyjnego kredytobiorca przeznaczy na refinansowanie zadłużenia w ramach kredytu budowlanego poprzez dokonanie konwersji. 2/ środki pieniężne stanowiące kredyt VAT w kwocie nie przekraczającej 16.000 tys. zł z przeznaczeniem na częściowe finansowanie lub refinansowanie podatku VAT, który jest należny w związku z realizacją projektu" - głosi komunikat.

Kwoty kredytu są oprocentowane: kredyt pomostowy, kredyt budowlany oraz kredyt inwestycyjny według zmiennej stopy procentowej EURIBOR, kredyt VAT według zmiennej stopy procentowej WIBOR, powiększone o marżę banku. Termin spłaty kredytów został oznaczony następująco: 1/ w odniesieniu kredytu inwestycyjnego - ostateczny termin spłaty został oznaczony na dzień, który przypada 60 miesięcy po dacie konwersji (kredytu budowlanego na kredyt inwestycyjny), 2/ w odniesieniu do kredytu VAT - oznacza dzień przypadający 39 miesięcy od pierwszej daty wykorzystania, jednakże nie później niż 45 miesięcy od dnia zawarcia umowy, podano również.

Echo Investment zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
(ISBnews)

d3irv0s

Podziel się opinią

Share
d3irv0s
d3irv0s