Trwa ładowanie...
d3crzy9

Echo zaprezentuje nową 'ewolucyjną' strategię rozwoju w I kw. 2016 r.

Warszawa, 03.09.2015 (ISBnews) - Echo Investment zakończy przegląd posiadanego portfela i zaprezentuje nową strategię rozwoju w I kwartale 2016 roku, poinformował ISBnews partner współzarządzający Griffina i członek rady nadzorczej Echo Maciej Dyjas.

Share
d3crzy9

"Rozpoczęliśmy przegląd portfela Echo. Jego wyniki i strategia z tym związana będzie w I kw. 2016. Echo to dobra spółka z dobrymi produktami i pipeline projektów. Nie potrzeba więc żadnych nagłych decyzji czy korekt dotychczasowych działań - to raczej optymalizacja niż rewolucja. We wrześniu przedstawimy doradców, z którymi będziemy pracować przy tym procesie" - powiedział Dyjas w rozmowie z ISBnews.
Dodał, że Griffin na obecną chwilę nie planuje zwiększania zaangażowania w Echo. "Przekroczenie 66% skutkowałoby koniecznością ogłoszenia wezwania na akcje do 100% i na tę chwilę nie jest to rozważane, ale też nie oznacza to, że w przyszłości nie moglibyśmy się zdecydować na zwiększanie pakietu w Echo" - ocenił członek rady nadzorczej Echo.

Pod koniec sierpnia Echo Investment poinformowało, że rozpoczęło proces analizy strategicznej posiadanego portfela nieruchomości i związanych z nimi możliwości biznesowych.

W połowie bieżącego roku Echo Investment zostało przejęte przez Griffin Topco III (podmiot kontrolowany przez fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P.) oraz Bravo II (fundusz zarządzany przez PIMCO).

Echo Investment zrealizowało ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa w budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.
Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d3crzy9

Podziel się opinią

Share
d3crzy9
d3crzy9