Trwa ładowanie...
dakavcu

EDF nie podjął decyzji ws. udzielenia konsorcjum Rafako/PBG zamówienia za 955 mln zł

28.11. Warszawa (PAP) - EDF Polska nie potwierdza informacji o zgodzie na podpisanie umowy na zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie instalacji odsiarczania spalin w spółkach...

Share
dakavcu

28.11. Warszawa (PAP) - EDF Polska nie potwierdza informacji o zgodzie na podpisanie umowy na zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie instalacji odsiarczania spalin w spółkach grupy, z konsorcjum Rafako i PBG - poinformował w oświadczeniu przesłanym PAP Janusz Nowak, wiceprezes EDF Polska Centrala.

"Procesy związane z realizacją programu odsiarczania w spółkach Grupy EDF w Polsce cały czas trwają. Nie potwierdzamy więc wczorajszej informacji na ten temat" - poinformował Nowak.

Z wczorajszej wypowiedzi Jerzego Wiśniewskiego, przewodniczącego rady nadzorczej PBG wynikało, że EDF Polska zgodził się na podpisanie umowy na zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie instalacji odsiarczania spalin w spółkach grupy, z konsorcjum Rafako i PBG, pomimo iż wartość oferty tego konsorcjum przekraczała budżet przeznaczony początkowo na ten projekt.

We wrześniu EDF Polska poinformował, że oferta konsorcjum Rafako i PBG za 954,8 mln zł brutto (769 mln zł netto) została wybrana jako najkorzystniejsza w tym przetargu. Cena oferty przekraczała jednak kwotę, jaką zamawiający przeznaczyli na sfinansowanie zamówienia. Według nieoficjalnych informacji budżet inwestora wynosił 694 mln zł netto.

Ponieważ oferta zwycięskiego konsorcjum przekraczała budżet inwestora, EDF informował, że umowa z wykonawcą, którego oferta została wybrana za najkorzystniejszą zostanie zawarta jedynie wówczas, jeśli zamawiający znajdą dodatkowe środki finansowe do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej. Zamawiający do tej pory nie poinformował jednak, czy zwiększy budżet postępowania.(PAP)

gsu/ osz/

dakavcu

Podziel się opinią

Share
dakavcu
dakavcu