Trwa ładowanie...

EDP zwiększy inwestycje w Polsce, Rumunii i Brazylii

Grupa EDP rozpocznie w Rumunii w 2013 r. budowę farm energetycznych zasilanych słońcem. W najbliższych latach władze portugalskiej firmy planują też nasilić przedsięwzięcia w Polsce i Brazylii.

Share
EDP zwiększy inwestycje w Polsce, Rumunii i BrazyliiŹródło: Jupiterimages
d3rwy8y

Jak dowiedział się lizboński dziennik "Jornal de Negocios", planowane w Rumunii projekty pochłoną ponad 120 mln euro. Nowe inwestycje w energię słoneczną zwiększą zdolność energetyczną tego kraju o 60 MW.

- Rumunia to dziś jeden z najbardziej obiecujących dla nas rynków. Na sprzedaży jednego megawata energii zarabiamy tam 138 euro, podczas gdy w naszej ojczyźnie 106 euro, zaś w Hiszpanii 89 euro - poinformował Joao Neto z grupy EDP.

Obecnie grupa EDP poprzez swoją zależną spółkę EDP Renewables buduje w Rumunii farmę wiatrową o łącznej mocy 28 MW. W przyszłym roku portugalska firma przystąpi do kolejnej inwestycji w siłownię wiatrową w tym kraju.

d3rwy8y

- Poza Rumunią w najbliższych latach planujemy też nasilić przedsięwzięcia w energię odnawialną na terenie Brazylii oraz w Polsce - ujawnił Joao Neto.

Wchodząca w skład grupy EDP firma EDP Renewables to trzeci największy na świecie operator siłowni wiatrowych. Poza Portugalią posiada on swoje przedstawicielstwa m.in. w Polsce, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Francji i Wielkiej Brytanii. Spółka EDP Renewables Polska obsługuje dwie farmy wiatrowe - w Korszach oraz Margoninie.

Z Lizbony Marcin Zatyka

d3rwy8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rwy8y
d3rwy8y