Trwa ładowanie...

Egzamin gimnazjalny 2019. Harmonogram, terminy oraz podstawowe informacje

Tegoroczny egzamin gimnazjalny zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź harmonogram, terminy i podstawowe informacje dotyczące testów.

Egzamin gimnazjalny 2019. Harmonogram, terminy oraz podstawowe informacjeŹródło: East News
d278ynh

Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram i terminy

Egzamin gimnazjalny jest pisemnym podsumowaniem wiedzy uczniów, którą nabyli przez 3 lata gimnazjum. Składa się on z trzech części: humanistycznej z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz z języka obcego nowożytnego.

Egzamin gimnazjalny odbywa się w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do niego w wyznaczonym terminie, może przystąpić do niego w czerwcu. Każda część egzaminu jest przeprowadzana innego dnia.

Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram w terminie głównym

część humanistyczna – 10 kwietnia 2019 r. (środa)

  • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

część matematyczno-przyrodnicza – 11 kwietnia 2019 r. (czwartek)

  • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  • z zakresu matematyki – godz. 11:00

język obcy nowożytny – 12 kwietnia 2019 r. (piątek)

  • na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  • na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00.

Egzamin gimnazjalny 2019 - podstawowe zasady i informacje

Egzamin gimnazjalny tradycyjnie odbywa się w trzeciej klasie gimnazjum. Obejmuje on umiejętności i wiadomości określone w podstawie programowej nauczanej na trzecim i wcześniejszych etapach edukacji.

d278ynh

Egzamin ma formę pisemną. Na testy uczeń przynieść może ze sobą wyłącznie przybory do pisania: długopis lub pióro (z czarnym tuszem/atramentem), a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki również linijkę. Podczas egzaminu nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników, nie wolno także używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest równocześnie warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, więc egzaminu nie można nie zdać. Wyniki (zarówno terminu kwietniowego, jak i czerwcowego) zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń i informacji zdającym odbędzie się natomiast 7 dni później - 21 czerwca.

d278ynh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d278ynh