Trwa ładowanie...
d4mzgl8

Eko-szczyt czy złomowanie

Resort Środowiska chce, by tegoroczny szczyt klimatyczny ONZ w Poznaniu sfinansowali kierowcy. Jak wyjaśnia "Polska", koszty organizacji imprezy, wbrew wcześniejszym planom nie zostaną pokryte z rezerwy budżetowej. Jak dowiedział się dziennik, resort środowiska chce pozyskać tę kwotę z pieniędzy na złomowanie aut.

d4mzgl8
d4mzgl8

Na szczycie o najwyższej randze ma się zjawić 12 tysięcy gości ze 190 krajów, a organizacja poznańskiej imprezy będzie kosztowała państwo ponad 50 milionów złotych.

Dziennik wyjaśnia, że obecnie, przy rejestrowaniu auta, właściciel płaci 500 zł na złomowanie wraków. Ministerstwo chce, według informacji "Polski" zmienić przepisy tak, by umożliwić finansowanie z tego funduszu konferencji z zakresu ochrony środowiska.

Ekolodzy wypowiadający się dla gazety pomysł krytykują. Ich zdaniem, w ten sposób nie przybędzie środków na ochronę środowiska.

Według dziennika, w Polsce istnieje ogromny problem z demontażem starych aut. Setki tysięcy wraków rocznie złomowanych jest nielegalnie, a części zanieczyszczają środowisko.

d4mzgl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mzgl8