Trwa ładowanie...
d6b71ij
d6b71ij

EM Lab za 0,5 mln zł przejmuje kontrolę nad polskim oddziałem sieci Scholz&Friends

15.02. Warszawa (PAP) - EM Lab za 0,5 mln zł przejął większościowe udziały w agencji reklamowej Scholz&Friends Warszawa od Scholz & Friends Group . Dzięki tej transakcji przychody...
Share
d6b71ij

15.02. Warszawa (PAP) - EM Lab za 0,5 mln zł przejął większościowe udziały w agencji reklamowej Scholz&Friends Warszawa od Scholz & Friends Group . Dzięki tej transakcji przychody EM Lab mają wzrosnąć w 2010 roku o co najmniej 10 mln zł, a zysk brutto o 0,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Na akwizycję EM Lab przeznaczył około 27 proc. środków pozyskanych z emisji, dlatego spółka jeszcze w tym roku planuje poszukać innych podmiotów marketingowych do przejęcia.

"Dzięki transakcji EM Lab z dnia na dzień podwoi przychody i stanie się kluczowym graczem na rynku sieciowych grup reklamowych. Wykorzystaliśmy recesję do konsolidacji rynku i dywersyfikacji źródeł przychodów. To świetna wiadomość dla akcjonariuszy, która mam nadzieję szybko przełoży się na wycenę rynkową spółki" - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Olechowski, przewodniczący rady nadzorczej spółki i jeden z jej kluczowych akcjonariuszy.

d6b71ij

"Scholz&Friends Group posiada w Europie kilkanaście spółek, którym moglibyśmy zapewnić silną obecność w Polsce. Pracujemy teraz nad określeniem dokładnych profili spółek, które chcielibyśmy pod tym kątem przejąć. Zależy nam na firmach, które po przejęciu mogą przynieść co najmniej 1 mln złotych zysku brutto" - dodał Olechowski.

Scholz&Friends Warszawa ma w 2011 roku osiągnąć 1 mln zł zysku brutto.

EM Lab zajmuje się kompleksową produkcją eventów oraz niestandardową reklamą zewnętrzną (tzw. ambient mediów). Do jego kluczowych klientów należą między innymi: Netia, Play, PZU, Focus Malls i Pfizer. Spółka jest notowana od lipca 2008 na rynku NewConnect i pozyskała od inwestorów w ramach IPO 4,1 miliona złotych na rozwój i przejęcia.(PAP)

epo/ jtt/

d6b71ij

Podziel się opinią

Share
d6b71ij
d6b71ij