Trwa ładowanie...
d1ige79

EMC IM nie porozumiał się z EQT, szuka innego inwestora strategicznego (opis)

06.12. Warszawa (PAP) - EMC Instytut Medyczny nie osiągnął porozumienia z EQT VI Ltd w sprawie potencjalnych inwestycji funduszu w spółkę i zakończył prowadzenie negocjacji - podał...

Share
d1ige79

06.12. Warszawa (PAP) - EMC Instytut Medyczny nie osiągnął porozumienia z EQT VI Ltd w sprawie potencjalnych inwestycji funduszu w spółkę i zakończył prowadzenie negocjacji - podał EMC IM w komunikacie.

"Zakończyliśmy rozmowy z funduszem EQT, ponieważ nie osiągnęliśmy satysfakcjonującego porozumienia odnośnie warunków transakcji" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

"Obecnie dalej prowadzimy proces poszukiwania strategicznego partnera, który podzielałby naszą wizję dalszego rozwoju. Zakończenie okresu wyłączności w negocjacjach z funduszem EQT umożliwia prowadzenie rozmów z szerszym gronem zainteresowanych inwestorów. Możliwości związane z rozwojem naszej działalności poprzez dalsze akwizycje szpitali są bardzo szerokie w kontekście obecnych regulacji, jak i zapotrzebowań samorządów" - dodał.

W połowie października EMC IM informował, że prowadzi rozmowy z funduszem EQT, jako potencjalnym inwestorem medycznej spółki. Spółka informowała, że pozyskanie nowego inwestora umożliwi jej szybsze tempo rozwoju.

EMC Instytut Medyczny jest właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W skład grupy wchodzi obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej w 5 województwach.

Strategia EMC Instytut Medyczny zakłada dalszy rozwój sieci szpitali i przychodni. Obecnie spółka prowadzi szereg rozmów dotyczących kolejnych przejęć. (PAP)

pel/ ana/

d1ige79

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ige79
d1ige79