Trwa ładowanie...

Emeryt zbudował dom sześć metrów pod ziemią

Emerytowany górnik zbudował pod ziemią dom o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Jak informuje dziennik "China Daily" w swoim dzisiejszym wydaniu - nie było go stać na zwykłe mieszkanie.

Emeryt zbudował dom sześć metrów pod ziemiąŹródło: AFP
dehl4ox
dehl4ox

Emerytowany górnik zbudował pod ziemią dom o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Jak informuje dziennik "China Daily" - nie było go stać na zwykłe mieszkanie.

64-letni Chen Xinnian budował dom przez cztery lata i obecnie czeka na zatwierdzenie go przez władze prowincji Henan. - Kiedy po raz pierwszy przedstawiłem żonie swój pomysł, nie zgodziła się i powiedziała, że to zbyt niebezpieczne - powiedział Hen, który mieszka 7 km od miasta Zhengzhou.

Mimo braku wsparcia ze strony małżonki Chen zdobył niezbędny sprzęt, lampę oraz kask i wziął się do pracy. Żona, Liu Shula, twierdzi, że mieszkanie, które jest wyposażone w elektryczność, "kosztowało nieco ponad 1000 juanów (451 złotych), a większość materiałów zostało nam podarowanych lub pochodzi z recyklingu".

Cena mieszkania w Chinach 27-krotnie przekracza przeciętne roczne zarobki obywateli i jest pięciokrotnie wyższa od średniej światowej. Za metr kwadratowy w Pekinie trzeba zapłacić ponad 3 tys. dolarów. Wysokie ceny mieszkań spowodowały coraz większą popularność "mikroapartamentów", czyli pomieszczeń o powierzchni dwóch metrów kwadratowych, które zrobiły w tym roku furorę w Pekinie i zostały już zakazane przez władze.

dehl4ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dehl4ox