Trwa ładowanie...

Emerytury wojskowych weteranów bez zmian

Minister obrony narodowej Bogdan Klich powtórzył, że rząd nie przygotowuje zmian systemu naliczania odpraw i uposażenia dla żołnierzy odchodzących ze służby wojskowej. Sama reforma emerytur wojskowych rozpocznie się nie wcześniej niż w 2012 roku, ale nie obejmie ona żołnierzy będących już w służbie - zapewnił minister.

Share
Emerytury wojskowych weteranów bez zmianŹródło: Jupiterimages
d3t8rmm

Spekulacje na temat zmian w zasadach obliczania odpraw spowodowały znaczną liczbę wniosków o odejście ze służby w polskiej armii. Wnioski o przeniesienie do rezerwy złożyła między innymi duża część pilotów oraz pracowników naziemnych 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który odpowiada za przewóz VIP-ów. Minister Klich uspokaja i ma nadzieję, że większość żołnierzy zmieni zdanie.

Szef Sztabu Generalnego generał Mieczysław Cieniuch spotkał się wczoraj z żołnierzami służącymi w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego. Zapewnił ich, że nie będzie zmian w przepisach emerytalnych. Dziś poinformował, że po wczorajszej rozmowie kilka osób zdecydowało się wycofać swoje podania.

Bogdan Klich powiedział, że rocznie z wojska odchodzi 3-5 procent żołnierzy. W jego opinii jest to liczba, która nie powoduje komplikacji dla sił zbrojnych, a wręcz jest dla nich korzystna.

Minister Klich powtórzył, że potrzebna jest zmiana w funkcjonowaniu 36 pułku. Ma ona dostosować jego funkcjonowanie do zadań i posiadanego aktualnie sprzętu. Bogdan Klich zapewnił, że wszyscy żołnierze pułku zostali otoczeni specjalną opieką ze strony ministerstwa.

d3t8rmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t8rmm
d3t8rmm