Trwa ładowanie...
d47unl8

EMF celuje w rozwój sprzedaży, wzrost rentowności i wysoką konwersję gotówki

Warszawa, 25.11.2014 (ISBnews) -  Po zakończeniu procesu restrukturyzacji zadłużenia Empik Media & Fashion (EMF) celuje w dalsze rozwijanie sprzedaży wielokanałowej, wzrost rentowności i utrzymanie wysokiego poziomu konwersji gotówki w ramach kluczowych aktywów, poinformował prezes grupy Krzysztof Rabiański.

Share
d47unl8

?Jesteśmy zadowoleni, że proces refinansowania przebiegł zgodnie z planem. Grupa EM&F uzyskała stabilne finansowanie i przez najbliższe 3 lata możemy skupić się na skutecznej realizacji strategii dalszego rozwoju naszych kluczowych aktywów oraz budowaniu wartości dla akcjonariuszy. Naszym głównym celem będzie dalsze rozwijanie sprzedaży wielokanałowej (tj. zarówno poprzez tradycyjne sklepy, jak i online). Skoncentrujemy się także na wzroście rentowności i utrzymaniu wysokiego poziomu konwersji gotówki w ramach kluczowych aktywów Grupy EM&F, jak również zachowaniu odpowiedniej równowagi pomiędzy ich rozwojem a poziomem zadłużenia Grupy" - powiedział Rabiański, cytowany w komunikacie.

W okresie od 17 do 24 listopada 2014 r. spółka odkupiła oraz dokonała wykupu wszystkich jej istniejących obligacji transzy 6/2010, o łącznej wartości nominalnej 249,5 mln zł, z datą wykupu przypadającą w dniu 24 listopada 2014 r., za pomocą środków pozyskanych z emisji niezabezpieczonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 128,8 mln zł, z datą wykupu przypadającą w dniu 17 listopada 2017 r. oraz emisji niezabezpieczonych obligacji imiennych o łącznej wartości nominalnej 37,96 mln euro, z data wykupu przypadającą w dniu 17 listopada 2017 r.

Ponadto większościowi akcjonariusze - Eastbridge s.?.r.l. i Penta Investments Limited - udzielili spółce niezabezpieczonej pożyczki w kwocie stanowiącej w euro równowartość 100 mln zł z przeznaczeniem na spłatę pożyczki udzielonej spółce w dniu 11 września 2014 r. Pożyczka podlega spłacie w dniu 17 listopada 2017 r.

d47unl8

Według komunikatu, nadwyżka środków otrzymanych z emisji obligacji oraz pożyczki poprawi płynność spółki.

Dodatkowo, na podstawie umowy o wspólnych warunkach z dnia 20 listopada 2014 r. doszło do przedłużenia do dnia 17 października 2017 r. finansowania kredytowego na ?nowych, wspólnych" zasadach, podano również.

Grupa Empik Media & Fashion jest wiodącym wielokanałowym dystrybutorem dóbr konsumenckich. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa.

(ISBnews)

d47unl8

Podziel się opinią

Share
d47unl8
d47unl8