Trwa ładowanie...

Emigracja zarobkowa Polaków. Elita z Wielkiej Brytanii ani myśli wracać do ojczyzny

W tej grupie dziewięć na dziesięć osób decyzji wyjazdu nie żałuje i twierdzi, że był to słuszny krok.

Share
Emigracja zarobkowa Polaków. Elita z Wielkiej Brytanii ani myśli wracać do ojczyzny
Fot: Piotr Zarobkiewicz/flickr (CC BY-SA 3.0)
d292w8a

Ziemi obiecanej na obczyźnie szuka już ponad 2,3 mln Polaków, najwięcej tradycyjnie w Wielkiej Brytanii. Oprócz tych wykonujących proste prace, jest tam wielu naszych fachowców pracujących w prestiżowych zawodach. Nie mają oni wątpliwości co do tego, w którym kraju chcą spędzić swoje życie.

Właśnie tych najzdolniejszych i najlepiej sytuowanych, członków Polish City Club i Polish Professionals in London, zrzeszających m.in. osoby zatrudnione w sektorze finansowym, w firmach doradczych czy wykonujące wolne zawody, firma doradcza The Boston Consulting Group zapytała o plany na przyszłość.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", który omawia ten raport, ponad 70 proc. świetnie wyszkolonych profesjonalistów z największych światowych korporacji chce zostać na Wyspach i tam kontynuować karierę. Dziewięć na dziesięć osób decyzji wyjazdu nie żałuje i twierdzi, że był to słuszny krok.

Cała nadzieja w studentach. Z badania wynika, że aż 77 proc. z nich deklaruje, iż chciałoby wrócić do Polski w perspektywie 4-7 lat.

Zobacz też: * *Własny biznes lub wyjazd za granicę. Uczniowie szkół średnich z optymizmem patrzą w przyszłość

d292w8a

Podziel się opinią

Share
d292w8a
d292w8a