Trwa ładowanie...
dd0kcgs

Emitel uzgodnił z nadawcami szczegóły umowy na operatora MUX2

08.09. Warszawa (PAP) - Należący do Telekomunikacji Polskiej Emitel uzgodnił z Polsatem, TVN, TV4 i TV Puls szczegóły umowy dotyczącej powierzenia spółce funkcji operatora drugiego...

dd0kcgs
dd0kcgs

08.09. Warszawa (PAP) - Należący do Telekomunikacji Polskiej Emitel uzgodnił z Polsatem, TVN, TV4 i TV Puls szczegóły umowy dotyczącej powierzenia spółce funkcji operatora drugiego multipleksu. Umowa ma zostać podpisana po spełnieniu wszystkich wymogów formalno-prawnych - podał Emitel w komunikacie prasowym.

"Z nadawcami, których kanały utworzą drugi multipleks, współpracujemy od lat i należą oni do najważniejszych naszych klientów. Osiągnięte porozumienie sprawia, że z rozpoczęciem prac czekamy już tylko na opublikowanie ogłoszeń, które sformalizują kształt MUX2. Dzięki temu jeszcze w tym roku do pierwszych widzów dotrze cyfrowy sygnał multipleksu drugiego" - powiedział cytowany w komunikacie Przemysław Kurczewski, prezes Emitela.

Należąca do TP firma nie podała wartości planowanej umowy.

Pod koniec kwietnia Emitel podpisał z Telewizją Polską umowę, na podstawie której będzie operatorem technicznym trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) za 615,6 mln zł w ciągu najbliższych 10 lat.

dd0kcgs

Naziemna telewizja cyfrowa będzie sukcesywnie zastępować sygnał analogowy na terenie całego kraju.

Nadawcy drugiego multipleksu czekają na publikację ogłoszenia, które określi ostateczny kształt MUX2. Zgodnie z uzgodnieniami UKE i KRRiT na drugim multipleksie znajdą się po dwa kanały Polsatu, TVN, TV4 i TV Puls.

Na pierwszym multipleksie mają być TVP1, TVP2 i TVP Info. Cztery pozostałe miejsca będą przeznaczane dla nowych nadawców. Zostaną oni wybrani przez KRRiT w konkursie.

W momencie uruchomienia trzeciego multipleksu zostaną na niego przeniesione: TVP1, TVP2 i TVP Info. Na trzech zwolnionych w ten sposób miejscach na pierwszym multipleksie TVP będzie mogła uruchomić kanały tematyczne.(PAP)

epo/ jtt/

dd0kcgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd0kcgs