Trwa ładowanie...

Enea i Energa. Projekt Ostrołęcka C. został tymczasowo zawieszony. Obajtek zadowolony z decyzji

Zawieszenie finansowania projektu, który miał być energetycznym programem flagowym rządu, następuje w szczególności w związku z potrzebą przeprowadzenia przez sponsorów (Enea i Energa) analiz w zakresie dalszych działań wokół projektu.

Enea i Energa. Projekt Ostrołęcka C. został tymczasowo zawieszony. Obajtek zadowolony z decyzjiŹródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d1u31jl

Enea i Energa. Projekt Ostrołęcka C. został tymczasowo zawieszony. Obajtek zadowolony z decyzji

Analizy mają dotyczyć zagadnień technicznych, technologicznych, ekonomicznych i organizacyjnych projektu. W oficjalnym komunikacie, który informował o decyzji, podano, że Energa i Enea biorą udział w poszukiwaniu finansowania zewnętrznego, jednakże dotychczasowy przebieg działań zmierzających do pozyskania inwestora dla projektu nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.

Oglądaj: Nowe taryfy na prąd. Tauron już dostał zielone światło

Jak ocenił decyzję prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, spółki zachowały się w sposób rozważny. Obajtek poinformował jednocześnie, że decyzję obu spółek, Orlen przyjął z zadowoleniem. Zapewnił przy okazji, że jako podmiot, który stara się o przejęcie akcji Energi, mają pewność, że inwestycja w Ostrołęce będzie realizowana.

Przypomnijmy, że umowa inwestycyjna została podpisana już w 2016 r. Kontrakt na budowę został podpisany dwa lata później. Na generalnego wykonawcę wybrano konsorcjum GE Power oraz Alstom Power Systems S.A.S.

d1u31jl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u31jl