Trwa ładowanie...
d3x7i0v

Enea ma zgodę rady nadzorczej na objęcie udziałów w kapitale PGG za 300 mln zł

Rada nadzorcza Enei wyraziła zgodę na przystąpienie spółki do Polskiej Grupy Górniczej i objęcie nowych udziałów w kapitale PGG o wartości nominalnej 300 mln zł w zamian za wkład pieniężny w kwocie 300 mln zł - podała Enea w czwartek w komunikacie.

Share
d3x7i0v

"Powyższa decyzja związana jest z planowanym nabyciem przez PGG wybranych aktywów Katowickiego Holdingu Węglowego S.A." - podała spółka.

Wiceprezes Energi Jacek Kościelniak mówił wcześniej, że inwestycja Energi w zakup akcji Polskiej Grupy Górniczej w dłuższym horyzoncie będzie opłacalna.

"Jesteśmy przekonani, że w dłuższym horyzoncie czasu jest to inwestycja opłacalna. (...) Współpracujemy dobrze z PGG, mamy podpisany długoterminowy kontrakt, bardzo atrakcyjny" - powiedział Kościelniak podczas czwartkowej konferencji prasowej.

"Patrząc na horyzont długoterminowy, biorąc też pod uwagę to, że górnictwo to nasza perełka, dobro narodowe, spodziewamy się stopy zwrotu w dłuższym horyzoncie czasu" - dodał.

d3x7i0v

Wiceprezes Energi Grzegorz Ksepko dodał, że decyzja o dokapitalizowaniu PGG była poprzedzona dogłębnymi analizami. "Z analiz wynika, że to przedsięwzięcie opłacalne, rentowne i myślę, że nie będziemy zawiedzeni" - powiedział.

Energa poinformowała w środę, że jej zarząd podjął kierunkową decyzję o dokapitalizowaniu Polskiej Grupy Górniczej kwotą 100 mln zł przez Energa Kogeneracja. O dokapitalizowaniu informowali też inni akcjonariusze PGG: PGE (przez spółkę zależną PGE GiEK kwotą 100 mln zł) oraz PGNiG (przez spółkę PGNiG Termika 300 mln zł).

Ministerstwo Energii informowało wcześniej, że po połączeniu z KHW Polska Grupa Górnicza ma być dokapitalizowana kwotą ok. 1 mld zł. Jak mówił w połowie marca minister energii Krzysztof Tchórzewski, środki te będą przeznaczone na niezbędne inwestycje. (PAP Biznes)

d3x7i0v

Podziel się opinią

Share
d3x7i0v
d3x7i0v