Trwa ładowanie...
d3ulh70
21-11-2016 10:16

Enea Operator zrealizowała 90% tegorocznych planów inwestycyjnych

Warszawa, 21.11.2016 (ISBnews) - Enea Operator zrealizowała 90% swojego tegorocznego planu inwestycyjnego na koniec października br., podała spółka. Łącznie na inwestycje w tym roku Enea Operator przeznaczy ponad 900 mln zł.

d3ulh70

Spółka aktualnie realizuje około 100 projektów na wysokim napięciu i kilka tysięcy na średnim oraz niskim napięciu.

"Aktualnie realizujemy około 100 zadań inwestycyjnych na wysokim napięciu. Ich zakres, i tym samym rozmiar, jest oczywiście zróżnicowany. Niemniej jednak obrazuje to wysiłek jaki wkładają pracownicy naszej spółki w realizację tzw. 'dużych inwestycji', po to aby sieć wysokich napięć dawała oczekiwaną jakość, umożliwiającą zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do naszych klientów" - powiedział dyrektor departamentu planowania i rozwoju Enei Operator Dariusz Strzelecki, cytowany w komunikacie.

W pierwszej połowie grudnia Enea Operator otworzy cztery Główne Punkty Zasilające w województwie zachodniopomorskim. W ubiegłym tygodniu zakończyła cztery strategiczne inwestycjach liniowych, w tym budowę 26-kilometrowego odcinka dwutorowej linii wysokiego napięcia, będącego elementem największej inwestycji sieciowej spółki tj. budowy linii relacji Morzyczyn - Drawski Młyn. Linia objęta przebudową ma ponad 137 km długości, a łączna wartość inwestycji to prawie 130 mln złotych.

Enea Operator wybudowała ponad 250 km linii wysokiego napięcia i pięć stacji elektroenergetycznych wysokiego napięcia o strategicznym znaczeniu. Do końca bieżącego roku, Operator planuje oddać jeszcze dwie tego typu stacje, w tym jedną zbudowaną od podstaw.

d3ulh70

"Zadania na średnim i niskim napięciu można liczyć w tysiącach. Realizujemy inwestycje związane zarówno z przyłączaniem klientów do sieci, poprawą niezawodności dostaw, jak i nasyceniem infrastruktury w elementy tzw. inteligentnej sieci. Mówiąc wprost - przygotowujemy naszą sieć do zmiany jej charakteru, z tej nastawionej tylko na dystrybucję energii do odbiorców na nowoczesną, uwzględniającą znaczny rozwój generacji rozproszonej, czy też lokalnych inicjatyw w postaci klastrów i spółdzielni energetycznych" - dodał Strzelecki.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d3ulh70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ulh70