Trwa ładowanie...
d1iycd1

Energa może przedstawić nową strategię po wakacjach

Warszawa, 11.05.2016 (ISBnews) - Energa może przedstawić nową strategie po wakacjach - po tym, jak wyklarują się rozwiązania ustawowe związane z działalnością spółki i program bezpieczeństwa energetycznego kraju, poinformował prezes Dariusz Kaśków.

Share
d1iycd1

"Po wakacjach powinniśmy przedstawić, zgodnie z ładem korporacyjnym, nową strategię" - powiedział Kaśków podczas konferencji prasowej.

W opracowywanym dokumencie wstępnie uwzględniono inwestycję w Polską Grupę Górniczą, rozpatrywana jest inwestycja w elektrownię Ostrołęka C, Grupa zastanawia się też nad akwizycjami.

W strategii Energa zamierza także uwzględnić projekt budowy progu na Wiśle w Siarzewie. Negatywna dla spółki decyzja środowiskowa została uchylona.

"Chcemy w ten projekt zaangażować innych inwestorów. Część energetyczna to tylko 1/3 nakładów, ok. 1 mld zł" - powiedział Kaśków.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d1iycd1

Podziel się opinią

Share
d1iycd1
d1iycd1