Trwa ładowanie...
d6b6w3r
07-12-2015 10:01

Energa zakłada 10% udział w rynku sprzedawców alternatywnych gazu na koniec roku

Warszawa, 07.12.2015 (ISBnews) - Energa zakłada, że na koniec 2015 r. będzie mieć ok. 10% udziału w rynku sprzedawców alternatywnych gazu, poinformował wiceprezes Energa Obrót Marcin Ludwicki. Grupa wprowadziła od 1 grudnia nową taryfę gazową dla klientów indywidualnych i biznesowych, z obniżkami od 6,04% do 10,21%.

d6b6w3r
d6b6w3r

"Udziały Energi tylko w samym rynku biznesowym wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat do poziomu ponad 2,15% i nadal rosną. Oznacza to, że na rynku gazu zaczynają liczyć się alternatywni - wobec jeszcze największego na rynku - sprzedawcy. Zakładamy, że na koniec 2015 roku Energa Obrót będzie posiadała około 10% rynku sprzedawców alternatywnych" - powiedział Ludwicki, cytowany w komunikacie.

Na przyszły rok spółka ma już zakontraktowaną sprzedaż w wysokości 1,9 TWh i szacuje, że wolumen ten jeszcze wzrośnie. Obecnie Energa kończy prace nad ofertą dla klientów indywidualnych, poszerzoną np. o możliwość wygodnego rozliczenia energii elektrycznej i gazu na jednej fakturze.

Od 1 grudnia br. Energa Obrót stosuje nową, zatwierdzoną przez Urząd Regulacji Energetyki, taryfę. Wysokość obniżki zależy od rodzaju taryfy i wielkości zużycia gazu. Dla klientów biznesowych Energa przygotowała oferty negocjowane indywidualnie.

"Klienci biznesowi, poza atrakcyjną ceną, zyskują także opiekę profesjonalnych doradców opartą o stabilność i zaufanie budowane w wieloletnich relacjach. Wkrótce wystartujemy z ofertą dla ponad dwóch milionów klientów indywidualnych" - powiedział Ludwicki.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d6b6w3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6b6w3r