Trwa ładowanie...
d2thm6i

Erbud chce przeznaczać na dywidendę 30-50% rocznego zysku netto

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews) - Erbud przyjął politykę dywidendową, która przewiduje, że zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu, po ocenie wniosku przez radę nadzorczą, wypłatę dywidendy na poziomie od 30% do 50% wyniku finansowego netto, z uwzględnieniem aktualnej oraz przyszłej sytuacji finansowej spółki oraz Grupy, podał Erbud

Share
d2thm6i

"W swojej rekomendacji zarząd będzie w szczególności brał pod uwagę potrzeby inwestycyjne wynikające z realizacji strategii Grupy Kapitałowej Erbud, potrzeby płynnościowe spółki, wysokość zobowiązań z tytułu bieżącej działalności oraz obsługę zobowiązań. W przypadku wyjątkowo dobrej oceny powyższych czynników oraz przy pozytywnej ocenie rady nadzorczej, zarząd może zarekomendować wypłatę wyższej dywidendy" - czytamy w komunikacie.

Polityka dywidendy jest elementem strategicznego zarządzania rozwojem spółki przy zachowaniu równowagi pomiędzy wypłacaną kwotą dywidendy a możliwościami efektywnego inwestowania wypracowanych środków. Celem tej polityki jest zapewnienie akcjonariuszom możliwości realizowania długofalowego programu inwestycyjnego opartego o czytelne i stabilne kryteria podziału wypracowanego zysku. W spółce nie występują żadne uprzywilejowane co do dywidendy akcje, podano również.

W maju ub. roku akcjonariusze Erbudu zdecydowali o przeznaczeniu 6,38 mln zł na dywidendę za 2014 rok, co dało wypłatę w wysokości 0,5 zł na akcję. Erbud odnotował 27,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2014 r. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2014 r. wyniósł 12,24 mln zł.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Spółka miała 1 692 mln zł skonsolidowanych przychodów w 2014 r.

(ISBnews)

d2thm6i

Podziel się opinią

Share
d2thm6i
d2thm6i