Trwa ładowanie...
dtt3gjk

Ergis liczy na wyniki III kw. co najmniej tak dobre jak w roku ubiegłym

Warszawa, 25.08.2016 (ISBnews) - Ergis zakłada, że wyniki III kw. mogą pozwolić wyrównać lub poprawić wyniki sprzed roku, poinformował prezes Tadeusz Nowicki. Spółka liczy na wzrost rentowności EBITDA i dalszy wzrost sprzedaży w tym roku.

Share
dtt3gjk

"W 2015 r. po bardzo dobrym II kw. był gorszy III kw., to daje realną szansę co najmniej dogonienia, jeśli nie więcej, wyników tego roku. Są strukturalne powody, żeby wynik w III i IV kw. mógł być trochę lepszy niż w ubiegłych latach, ale dziś trudno stwierdzić, o ile" - powiedział Nowicki podczas konferencji prasowej.

Ze względu na wysoką bazę II kw. 2015 r., słabsze wyniki II kw. br. nie przesądzają o tym, żeby cały 2016 r. miał się zamknąć gorszymi wynikami, podkreślił.

Ergis w I półroczu odnotował spadek sprzedaży eksportowej o 3,43% r/r, co wynikało z koncentracji spółki na poprawie sprzedaży krajowej. Spółka utraciła też jednego z istotnych klientów w segmencie twardych folii opakowaniowych. Tendencja nie powinna jednak być trwała.

"Myślę, że to było raczej jednorazowe dogonienie sprzedaży krajowej przez zagraniczną" - powiedział prezes.

dtt3gjk

Spółka planuje utrzymywać dotychczasowy poziom dywidendy w relacji do EBITDA w kolejnych latach.

"W tej chwili jesteśmy w środku widełek [ustalonych w polityce dywidendy] i myślę, że w środku zostaniemy. Zarząd będzie chciał wnioskować o co najmniej taką samą wysokość dywidendy wobec EBITDA w przyszłym roku" - powiedział Nowicki.

Ergis odnotował 14,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2016 r. wobec 19,73 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 20,82 mln zł wobec 24,27 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł odpowiednio: 33,42 mln zł wobec 36,02 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 350,39 mln zł w I poł. 2016 r. wobec 345,44 mln zł rok wcześniej.

dtt3gjk

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)

dtt3gjk

Podziel się opinią

Share
dtt3gjk
dtt3gjk