Trwa ładowanie...
dtt3gjk

Ergis zarekomenduje 0,16 zł dywidendy na akcję za 2015 r.

Warszawa, 21.01.2016 (ISBnews) - Zarząd Ergis zarekomenduje 0,16 zł dywidendy na akcję za 2015 r., podała spółka.

Share
dtt3gjk

"[,,,] zgodnie z przyjętą polityką dywidendową [...] zarząd emitenta zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy za rok 2015 w wysokości 0,16 zł na akcję" - czytamy w komunikacie.

W 2015 r. Ergis miał wstępnie 14,87 mln zł straty netto z uwzględnieniem odpisów, co oznaczało spadek o 177,9% r/r. Bez ich uwzględnienia zysk netto wyniósł 22,25 mln zł.

Odpisy aktualizacyjne dokonane zostały w związku z rozpoczętą fuzją dwu spółek niemieckich z Grupy Ergs, tj. MKF-Ergis GmbH oraz Schimanski-Ergis GmbH. Zarząd podjął decyzję o dokonaniu jednorazowego odpisu wartości firmy (goodwill), powstałej w 2007 roku w rezultacie zakupu udziałów w spółkach niemieckich. Kwota odpisu w wysokości 45 832 497 złotych zostanie zaksięgowana w pozycji "koszty finansowe" w rachunkach wyników Ergis SA i Lonni oraz Grupy Ergis.

Dodatkowo Zarząd zawiązał rezerwę w wysokości 4 037 732 zł w "kosztach finansowych" Ergis S.A. na aktualizację wartości aktywa finansowego związanego z objęciem udziałów w spółkach niemieckich przez spółkę zależną Emitenta (Lonni) - operacja ta nie ma wpływu na skonsolidowany zysk brutto i netto.

dtt3gjk

Wspomniane korekty spowodowały obniżenie wstępnego zysku netto Ergis S.A. o 38 390 172 zł, a zysku netto Grupy o 37 124 323 zł.

"Są to operacje wyłącznie o charakterze księgowym i nie skutkują przepływami pieniężnymi. W związku z brakiem wpływu tej operacji na poziom EBITDA oraz faktem, że odpis skutkuje jedynie obniżeniem zysku brutto i netto emitenta, po konsultacjach z bankami finansującymi emitenta zarząd ocenia, że operacje te nie wpłyną negatywnie na relacje z bankami i nie pogarszają zdolności płatniczej Grupy" - czytamy w komunikacie.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada 6 zakładów produkcyjnych, z których 4 zlokalizowane są w Polsce, 2 w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)

dtt3gjk

Podziel się opinią

Share
dtt3gjk
dtt3gjk