Trwa ładowanie...
du2xn6m

Erne Ventures podpisał umowę inwestycyjną z VR Visio Group

Warszawa, 25.08.2016 (ISBnews) - Fundusz Erne Ventures podpisał umowę inwestycyjną z VR Visio Group, poinformowała spółka. Umowa przewiduje objęcie przez Erne Ventures do 33,54% udziałów w zamian za wkład gotówkowy w wysokości 914 167,52 zł, podano również.

Share
du2xn6m

"Stworzyliśmy jedno z pierwszych studiów zmiksowanej rzeczywistości na świecie, gdzie jesteśmy w stanie nagrywać i streamować wideo, przenosząc aktorów do dowolnej przestrzeni 3D, nakładając na żywo efekty specjalne. Nasza aplikacja dla chińskiej filii Cadillaca umożliwiała przykładowo wirtualną przejażdżkę autem po ulicach Barcelony" - powiedział Adam Cegielski z VR Visio, cytowany w komunikacie.

Ponadto Erne Ventures będzie mieć prawo do kolejnych podwyższeń kapitału w kwocie do 1 mln zł. VR Visio Group ma być także przekształcona w spółkę akcyjną, podano również.

"Nasz plan inwestycyjny na ten rok jest dokładnie zaprojektowany, co potwierdzają podpisane listy intencyjne. Skupiamy się na spółkach technologicznych i innowacyjnych z wysokim potencjałem rozwoju i celujących w globalne rynki. Warto zwrócić uwagę, że nasz venture capital przynosi stabilne zyski, a oczekiwana stopa zwrotu na inwestycji to minimum 30% rocznie" - powiedział prezes Arkadiusz Kuich, cytowany w komunikacie.

W ostatnim czasie Erne Ventures podpisał listy intencyjne w sprawie objęcia pakietu udziałów w spółkach: Graphene Solutions, European Rehabilitation Clinic, i Super Liquid, podano również.

du2xn6m

W skład portfela inwestycyjnego Erne Ventures wchodzą m.in. deweloperzy gier (The Farm 51 Group, QubicGames, Huckleberry Games), Arrinera S.A. produkująca pierwszy polski supersamochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT (w przyszłym roku spółka ma zamiar przedstawić wersję drogową opartą na modelu GT), producent luksusowych jachtów Copernicus Yachts czy innowacyjna spółka Nanostal, działająca w branży nanokrystalizacji stali.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)

du2xn6m

Podziel się opinią

Share
du2xn6m
du2xn6m