Trwa ładowanie...
d4lafnh
d4lafnh

ES-System oczekuje dobrych wyników sprzedaży, liczy na koniunkturę na rynku

Warszawa, 22.07.2015 (ISBnews) - ES-System z optymizmem patrzy na rynek i spodziewa się dobrych wyników sprzedaży po I półroczu, poinformował ISBnews prezes spółki Rafał Gawrylak. Przygotowywana strategia spółki będzie zmierzała w podobnych kierunkach, co dotychczasowy rozwój.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lafnh

"Koniunktura jest sprzyjająca, rynek nam rośnie, obserwujemy wzrost produkcji budowlano-montażowej, widzimy wzrost produkcji urządzeń elektrycznych i to przekłada się również na sytuację firmy ES-System. Bardzo pozytywnie patrzymy na rynek, mamy wzrost oczekiwań rynku, mamy wzrost liczby tematów, którymi spółka się zajmuje, idziemy zgodnie z planem" - powiedział Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

Prezes podtrzymał sformułowane po I kwartale oczekiwanie, że sprzedaż w II kwartale br. będzie co najmniej tak samo dobra jak w II kwartale 2014 r.

W br. spółka pozyskała 1 500 nowych projektów, z których część zrealizuje do końca roku, a część w 2016 r.

d4lafnh

"Firma ES-System wchodzi w II półrocze z dużym portfelem zamówień, pracujemy obecnie nad ponad 3 000 projektów. Z punktu widzenia eksportu widzimy również pozytywne trendy rynkowe. Ostatecznie wyniki w II półroczu będą zależały od koniunktury i terminów realizacji projektów" - dodał prezes.

Spółka konsekwentnie rozwija sprzedaż na rynkach eksportowych. "Mamy wzrost udziału rynku szwedzkiego. Oprócz tego rozwijamy się na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zrealizowaliśmy kolejne dostawy dla oświetlenia uniwersytetu w Kuwejcie. Zintensyfikowaliśmy działania marketingowe w Portugalii, co zaowocowało realizacją wymagającego, prestiżowego projektu National Bank of Portugal w Lizbonie. Rośnie rynek czeski" - powiedział Gawrylak.

Po okresie trudności związanych z sytuacją polityczną, ES-System wraca do obecności na Ukrainie. Spółka spodziewa się także realizacji kontraktu na oświetlenie sieci dużych sklepów w Rosji, obecnie czeka na rozstrzygnięcie w tej sprawie.

W I kwartale tego roku spółka przełamała trend spadkowy w segmencie oświetlenia przemysłowego. Dzisiaj trendy wzrostowe w trzech głównych segmentach - architektonicznym, przemysłowym i zewnętrznym - są utrzymywane, dodał prezes.

d4lafnh

Nadal priorytetem jest oświetlenie LED, w tym roku wprowadzono ok. 1 500 nowych rozwiązań tego typu. W II kwartale ES-System osiągnął już 46% udziału LED w sprzedaży krajowej i ponad 50% w eksporcie wobec odpowiednio 41,1% i 49% po I kwartale.

Zarząd nadal pracuje nad nową strategią dla spółki, która ma zostać przedstawiona przed końcem roku. "Z pewnością będziemy kontynuowali to, w czym jesteśmy najlepsi, czyli profesjonalne oświetlenie, pozostałe szczegółowe cele są w przygotowaniu " - podkreślił Gawrylak.

Obecnie spółka ma około 10% udział w rynku i widzi potencjał do dalszego wzrostu w tym zakresie. Przewagą konkurencyjną ES-Systemu jest własna produkcja w dwóch zakładach, własne laboratorium pozwalające na utrzymanie najwyższych standardów jakościowych - które umożliwiają stworzenie rozwiązania dopasowanego do konkretnego zamówienia, a także pracownicy firmy, podkreślił prezes. Spółka prowadzi też prace nad nowymi produktami.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 169 mln zł w 2014 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh