Trwa ładowanie...
dapwbnx
17-03-2017 15:49

Esotiq & Henderson sprzeda 2 akcje EMG w ramach przygotowania do podziału E&H

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - Esotiq & Henderson złożył ofertę nabycia 2 akcji imiennych uprzywilejowanych serii A spółki zależnej EMG w związku z ofertą publiczną i planowaną dematerializacją akcji EMG, podała spółka.

dapwbnx

"Propozycja nabycia została przygotowana w związku z ofertą publiczną 2 akcji imiennych serii A uprzywilejowanych co do głosu, o wartości nominalnej 0,10 zł każda, wyemitowanych przez spółkę zależną" - czytamy w komunikacie.

Celem przeprowadzenia oferty publicznej jest uzyskanie przez EMG formalnej podstawy do ubiegania się o zarejestrowanie akcji będących przedmiotem oferty publicznej w depozycie prowadzonym przez KDPW, czyli ich dematerializacji. Z chwilą dematerializacji akcji EMG stanie się spółką publiczną, wyjaśniono.

"Uzyskanie statutu spółki publicznej przez emitenta jest niezbędne do przeprowadzenia procesu podziału Esotiq & Henderson S.A., w którym emitent będzie pełnił rolę spółki przejmującej, na którą w procesie podziału zostaną przeniesione aktywa wydzielane ze spółki dzielonej - Esotiq & Henderson S.A." - czytamy dalej.

Akcje serii A zostaną zbyte w ofercie publicznej po cenie sprzedaży równej ich wartości nominalnej wynoszącej 0,10 zł, podano także.

W połowie lutego Esotiq & Henderson powołał spółkę zależną EMG S.A. w celu realizacji podziału Esotiq & Henderson.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

dapwbnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dapwbnx