Trwa ładowanie...
d4jfn25
d4jfn25

Eurocash ma warunkową zgodę UOKiK na przejęcie PDA

Warszawa, 15.12.2016 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził warunkową zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad Polską Dystrybucją Alkoholi (PDA), podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4jfn25

"Warunek zawarty w decyzji prezesa UOKiK polega na obowiązku wyłączenia z transakcji pomiędzy Eurocash, a KJD Investment (udziałowca PDA) hurtowni napojów alkoholowych należącej do PDA, zlokalizowanej w Pabianicach" - czytamy w komunikacie.

W październiku br. UOKiK wydał zastrzeżenia do koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad PDA. Zdaniem Urzędu, transakcja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji na lokalnych rynkach sprzedaży napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 18% przez hurtownie wyspecjalizowane, obejmujących obszar o promieniu do 50 kilometrów od przejmowanych hurtowni w Pabianicach i Radomiu.

Uzyskanie zgody UOKiK było jednym z warunków zawieszających zawartych w umowie przedwstępnej z dnia 21 grudnia 2015 r. roku dotyczącej nabycia 100% udziałów w PDA, podano również.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

d4jfn25

Podziel się opinią

Share
d4jfn25
d4jfn25