Trwa ładowanie...
d1m2yrb

Eurocash: Nabycie akcji SSG przez naszego prezesa to jego 'prywatna inwestycja'

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Western Gate Private Investments Limited, kontrolowany przez prezesa i głównego udziałowca Eurocash - Luisa Amarala, nabył ponad 8% akcji Stock Spirits Group (SSG), podał Eurocash, jednocześnie zastrzegając, że to prywatna inwestycja Amarala, niezwiązana ze spółką.

Share
d1m2yrb

"Zgodnie z ogłoszeniem Stock Spirits Group, Western Gate Private Investments Limited - wehikuł inwestycyjny kontrolowany przez pana Luisa Amarala - kupił ponad 8-proc. pakiet jej akcji. Zakup pakietu akcji Stock Spirits Group jest prywatną inwestycją Pana Luisa Amarala. Transakcja w żaden sposób nie jest powiązana z Grupą Eurocash, której pan Luis Amaral jest prezesem i głównym udziałowcem" - czytamy w oświadczeniu Eurocash.

Stock Spirits Group jest producentem wódek czystych i gatunkowych oraz likierów w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce produkuje i sprzedaje m.in. takie marki wódek jak Czysta de Lux, Lubelska czy Żołądkowa Gorzka. Od 2013 r. spółka jest notowana na London Stock Exchange (LSE).

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest około 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

d1m2yrb

Podziel się opinią

Share
d1m2yrb
d1m2yrb