Trwa ładowanie...
d4n24a6

Eurocash sfinalizował przejęcie PDA bez hurtowni w Pabianicach

Warszawa, 30.12.2016 (ISBnews) - Eurocash nabył 100% udziałów w spółce Polska Dystrybucja Alkoholi (PDA) z wyłączeniem należącej do PDA hurtowni napojów alkoholowych w Pabianicach, podała spółka.

Share
d4n24a6

"30 grudnia 2016 r. Eurocash nabył 100% udziałów w spółce 'Polska Dystrybucja Alkoholi' sp. z o.o. z siedzibą w Pabianicach (PDA), zajmującej się dystrybucją alkoholi w centralnej Polsce" - czytamy w komunikacie.

Umowa nabycia udziałów została zawarta po uprzednim spełnieniu warunku zawartego w decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) polegającego na obowiązku wyłączenia z transakcji hurtowni napojów alkoholowych należącej do PDA, zlokalizowanej w Pabianicach, podkreśliła spółka.

"Nabycie PDA zwiększy udział Grupy Eurocash w segmencie dystrybucji alkoholi, co powinno wpłynąć na wzrost jej przychodów" - czytamy dalej.

d4n24a6

W połowie grudnia br. UOKiK wyraził warunkową zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad PDA. Warunek zawarty w decyzji prezesa UOKiK polega na obowiązku wyłączenia z transakcji pomiędzy Eurocash, a KJD Investment (udziałowca PDA) hurtowni napojów alkoholowych należącej do PDA, zlokalizowanej w Pabianicach.

W październiku br. UOKiK wydał zastrzeżenia do koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad PDA. Zdaniem Urzędu, transakcja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji na lokalnych rynkach sprzedaży napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 18% przez hurtownie wyspecjalizowane, obejmujących obszar o promieniu do 50 kilometrów od przejmowanych hurtowni w Pabianicach i Radomiu.

Uzyskanie zgody UOKiK było jednym z warunków zawieszających zawartych w umowie przedwstępnej z dnia 21 grudnia 2015 r. roku dotyczącej nabycia 100% udziałów w PDA.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

d4n24a6

Podziel się opinią

Share
d4n24a6
d4n24a6