Trwa ładowanie...
d1b22em

Eurocash złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie FHC-2 i Madas

Warszawa, 06.05.2016 (ISBnews) -  Eurocash złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia współkontroli nad spółkami FHC-2 oraz Madas, podał urząd.

Share
d1b22em

Wniosek wpłynął 29 kwietnia. Sprawa jest w toku.

Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Eurocash S.A. z siedzibą w Komornikach współkontroli nad spółkami FHC-2 sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie oraz Madas sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie. Przejęcie wspólnej kontroli nastąpi poprzez nabycie przez Eurocash 50% udziałów w kapitałach zakładowych przejmowanych spółek, podano w informacji.

"Spółki przejmowane będą zarządzały mieniem wykorzystywanym do prowadzenia działalności w zakresie detalicznej sprzedaży artykułów codziennego użytku za pośrednictwem sieci niewyspecjalizowanych sklepów" - podano w komunikacie.

d1b22em

Po dokonaniu koncentracji Eurocash będzie sprawował kontrolę nad spółkami wspólnie z firmą FHC-3 sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

d1b22em

Podziel się opinią

Share
d1b22em
d1b22em