Trwa ładowanie...
d42cea4

Europejski gracz z rynku energii dostarczy gaz do Puław

Grupa Azoty Puławy i RWE Supply & Trading podpisały umowę na dostawy gazu ziemnego od 1 października br.do 30 września 2016 r. - poinformowała w piątek puławska spółka.

Share
d42cea4

Jak wynika z komunikatu, szacunkowa wartość umowy to 170 mln zł. "Nowy dostawca został wyłoniony w procesie postępowania ofertowego przeprowadzonego we wszystkich Spółkach wchodzących w skład Grupy Azoty" - napisano.

Gaz jest podstawowym surowcem wykorzystywanym przez Grupę Azoty Puławy. Rocznie spółka do produkcji amoniaku zużywa ok. 1 mld m sześc. gazu ziemnego. Głównym dostawcą paliwa do puławskiej spółki na poziomie min. 50 proc. jest PGNiG.

"Wygrana w tym przetargu stanowi istotny krok na drodze do dalszego umocnienia pozycji RWE jako dostawcy gazu dla ważnego rynku polskiego w ścisłej współpracy z naszą lokalną spółką RWE Polska - podsumował cytowany w komunikacie dyr. operacyjny ds. pozyskiwania i dostaw gazu w RWE Supply & Trading Andr, Stracke.

d42cea4

Z kolei zdaniem prezesa Grupy Azoty Puławy Marian Rybak umowa z RWE jest "kolejnym przykładem aktywnego wykorzystywania możliwości dywersyfikacji dostaw strategicznego surowca, jakim jest dla nas gaz ziemny".

Spółka RWE Supply & Trading jest jednym z czołowych graczy na europejskim rynku obrotu energią. Działa na wszystkich głównych hurtowych rynkach energii i surowców energetycznych, zarówno jeśli chodzi o obrót tymi towarami w formie fizycznej jak i w postaci instrumentów pochodnych. Na rynek polski RWE Supply & Trading dostarcza gaz i powiązane usługi do regionalnej spółki Grupy RWE - RWE Polska, która obsługuje rynek małych przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

d42cea4

Podziel się opinią

Share
d42cea4
d42cea4