Trwa ładowanie...
d4k0pvi
d4k0pvi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Europejski Kongres Gospodarczy - rekordowy pod względem frekwencji

Zorganizowana przed miesiącem ósma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była rekordowa pod względem frekwencji - w imprezie uczestniczyło ponad 8 tys. osób, a ekwiwalent reklamowy związany z relacjami z kongresu w mediach przekroczył dotąd 28 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4k0pvi

Ekwiwalent reklamowy to kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni i w tym samym czasie antenowym co publikacje dotyczące kongresu lub wzmiankujące to wydarzenie. Z badań zleconych przez organizatorów wynika, że w polskich mediach takich publikacji było dotąd blisko 6 tys., a ponad 4 tys. razy wspominano o imprezie w mediach społecznościowych.

W piątek organizatorzy oraz przedstawiciele władz Katowic podsumowali podczas konferencji prasowej majowy kongres, relacjonowany przez ponad 550 dziennikarzy z niemal 200 redakcji.

"Naszym zdaniem, połączone Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek mają największy potencjał w Polsce do organizowania tego typu wydarzeń. Zamierzamy stawiać na +przemysł spotkań+, uważamy to za dobry kierunek dla miasta; chcemy wykorzystywać kongres, by pokazać przemianę Katowic" - skomentował wiceprezydent miasta Waldemar Bojarun.

d4k0pvi

Towarzyszące kongresowi spotkanie firm startupowych European Start Up Days odwiedziło ponad 2 tys. osób, a związany z tym wydarzeniem ekwiwalent reklamowy obliczono na 3 mln zł. Innym wydarzeniem towarzyszącym był adresowany do studentów projekt EEC Liderzy Przyszłości, w ramach którego ze znanymi politykami i ludźmi biznesu spotkało się ok. 2 tys. młodych ludzi.

"Te liczby robią wrażenie. Europejski Kongres Gospodarczy bezsprzecznie jest już największą imprezą gospodarczą w Europie Centralnej" - powiedział inicjator wydarzenia, prezes Grupy PTWP Wojciech Kuśpik, według którego kongres daje impuls nowym projektom gospodarczym, a dla działających w regionie przedsiębiorców stanowi jeden z najgorętszych i najbardziej pracowitych okresów w roku.

Według badań instytutu BCMM, 94 proc. słuchaczy oraz 89 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji kongresu w przyszłym roku. Za największy atut organizacyjny ankietowani uznali lokalizację wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz pobliskim Spodku. Chwalono też m.in. standard sal konferencyjnych.

Tegoroczna edycja kongresu objęła ponad 120 debat; wśród wiodących tematów znalazły się problemy i przyszłość UE w trudnej sytuacji geopolitycznej, zależności między energetyką, polityką ochrony klimatu i rozwojem nowoczesnego przemysłu, digitalizacja gospodarki oraz innowacje i nowe technologie.

d4k0pvi

W organizację kongresu było zaangażowanych w sumie ok. 3 tys. osób. Wydarzenie wpływa też na rozwój usług, turystyki biznesowej i konferencyjnej. W czasie imprezy w Katowicach trudno o miejsce w hotelu, zarabiają też np. restauratorzy i taksówkarze.

"W trakcie trzech dni wykonaliśmy ok. 2,3 tys. zleceń dla gości oraz organizatorów kongresu; to 18 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Obsługa tak dużej imprezy jest dla nas reklamą oraz prezentacją naszych możliwości" - powiedział prezes City Taxi Katowice Tomasz Cichy.

Dodał, że na początku czerwca ta korporacja taksówkowa odnotowała zwiększone zainteresowanie swoją ofertą na obsługę konferencji. "Nasi nowi kontrahenci podają, iż jedną z przyczyn wyboru City Taxi Katowice poza wysoką jakością usług jest właśnie doświadczenie w obsłudze kongresu" - wskazał prezes.

d4k0pvi

Podziel się opinią

Share

d4k0pvi

d4k0pvi