Trwa ładowanie...

Europejskie linie oferują 10 mln więcej miejsc w sezonie letnim

Europejskie linie lotnicze w tym sezonie letnim zaoferują 10 mln więcej miejsc w samolotach w porównaniu do sezonu 2013. Będzie to 5,5 mln na rejsach europejskich i 4,5 mln na międzykontynentalnych - poinformowało Stowarzyszenie Europejskich Przewoźników (AEA).

Europejskie linie oferują 10 mln więcej miejsc w sezonie letnimŹródło: © vsurkov - Fotolia.com
deihtq6
deihtq6

Z analiz AEA wynika, że najwięcej miejsc zostanie zaoferowanych na połączeniach w Europie Wschodniej i Środkowej oraz do Ameryki Łacińskiej.

"30 linii lotniczych należących do AEA (w tym PLL LOT - PAP) w letnim rozkładzie wykona 2,2 mln lotów. Jest to wzrost o 1,4 proc. w porównaniu do poprzedniego sezonu letniego. W sumie daje to 10 milionów dodatkowych miejsc" - czytamy w poniedziałkowej informacji AEA.

Na trasach wewnątrz Europy, przewoźnicy mają wykonać 1,9 mln lotów. Oznacza to wzrost o 14,5 tys. rejsów w porównaniu do sezonu letniego w 2013 r.

W przypadku lotów międzykontynentalnych *będzie ich ponad 330 tys., co daje wzrost o 15,5 tys. lotów w porównaniu do ubiegłego sezonu letniego. Największy wzrost został zaplanowany na *trasach do Ameryki Środkowej i Południowej, głównie ze względu na nadchodzący mundial w Brazylii.

deihtq6

Jak zauważa dyrektor generalny AEA Athar Husain Khan, linie lotnicze poprawiają swoją sytuację m.in. dzięki konsolidacji i racjonalizacji siatki połączeń. "Sytuacja na rynku pozostaje jednak trudna. Przewoźnicy wciąż zmagają się z niepotrzebnymi obciążeniami regulacyjnymi i problemami infrastrukturalnymi, które osłabiają ich konkurencyjność" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor generalny.

Letni sezon lotów rozpoczął się w ostatni weekend marca i potrwa do końca października br.

Linie należące do AEA rocznie przewożą łącznie prawie 400 mln pasażerów. Samoloty tych przewoźników latają do 600 portów w 170 krajach.

deihtq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deihtq6