Trwa ładowanie...
d3jvpsc

Fabryka Azura Polska produkująca dla Airbusa została otwarta w Łodzi

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Fabryka Azura Polska, która będzie produkować podzespoły metalowe do samolotu Airbus A350, została dziś otwarta w Łodzi, podała Nimrod Group, do której należy Azura Polska.

Share
d3jvpsc

"Najnowszy oddział biznesowy prężnie rozwijającej się francuskiej firmy z branży lotniczo-kosmicznej Nimrod Group, rozpoczyna seryjną produkcję podzespołów metalowych do samolotu Airbus A350, z rodziny samolotów szerokodadłubowych (XWB - Extra Wide Body). Dotychczas zostało zamówionych ponad 700 sztuk tego modelu" - czytamy w komunikacie.

Fabryka w Łodzi uczestniczyć będzie w realizacji wieloletniego kontraktu Nimrod Group z Airbusem i Stelia Aerospace na produkcję seryjną części z blach metalowych do samolotu A350 o wartości 45 mln USD.

"Wraz z uzyskaniem pełnych możliwości produkcyjnych w Łodzi powstawać będzie nie mniej niż 44 tysiące części miesięcznie. Z fabryki Azura Polska będzie pochodziło 80-90% produkcji związanej z realizacją kontraktu? - podano.

Firma wskazuje, że kontrakt zapewni fabryce pracę na 3 mln roboczogodzin, co zapewnia stabilne i zaawansowane technologicznie stanowiska pracy co najmniej do 2024 r.

d3jvpsc

"Azura Polska planuje poszerzać możliwości rozwoju w dziedzinie obróbki skrawaniem, materiałów kompozytowych i obróbki powierzchniowej dla swoich kluczowych klientów, w szczególności Airbus Helicopters, który zadeklarował gotowość stworzenia w Łodzi swojego centralnego ośrodka śmigłowcowego" - czytamy dalej.

Nimrod Group jest nowym graczem w przemyśle lotniczo-kosmicznym, znanym głównie dzięki swoim starszym działom biznesowym ESM i Detampel, utworzonym w latach 60. XX wieku. Niedawno grupa odnotowała znaczący wzrost, przejmując firmę DJP, specjalizującą się w nowoczesnych kompozytach o trójwymiarowym plecionym zbrojeniu. W 2013 r. do grupy dołączył Aeroset, specjalizujący się w montażu elementów i struktur, podczas gdy ESM pozostaje zaangażowany w produkcję wielkogabarytowych części podstawowych i standaryzowanych.
(ISBnews)

d3jvpsc

Podziel się opinią

Share
d3jvpsc
d3jvpsc