Trwa ładowanie...
d3be5nx

Fałszywe banknoty w polskim obiegu. Pijany raz po raz robił nimi zakupy

Zbyt częste zakupy pijanego mężczyzny wzbudziły podejrzenia pracowników stacji benzynowej. I słusznie, bo płacił fałszywymi "setkami". Podrobionych banknotów mogło być jednak więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na stacji benzynowej udało się zabezpieczyć 11 banknotów, ale do obiegu mogło trafić więcej
Na stacji benzynowej udało się zabezpieczyć 11 banknotów, ale do obiegu mogło trafić więcej (Policja, Fot: mat. prasowe)
d3be5nx

Policjanci ze Szczecina na gorącym uczynku przyłapali mężczyznę, który płacił fałszywymi banknotami. Wszystko dzięki czujności pracowników stacji benzynowej w centrum miasta. Podejrzane wydało im się, że nietrzeźwy mężczyzna kilkukrotnie przyszedł na zakupy, płacąc przy tym banknotami o nominale 100 zł.

Pracownicy stacji zawiadomili o wszystkim policjantów, a ci przyjechali i zaczekali na kolejne zakupy nietrzeźwego klienta. Wraz z 44-letnim mężczyzną został zatrzymany jego 28-letni kolega, który czekał w pobliżu stacji. Zabezpieczono też 11 fałszywych banknotów.

    Policja
(Policja, Fot: mat. prasowe)

Obaj mężczyźni po wytrzeźwieniu zostali doprowadzeni do komisariatu Szczecin Nad Odrą. Tam zostali przesłuchani. W międzyczasie policjanci zbierali dowody mające dać podstawę do przedstawienia zarzutów podejrzewanym.

d3be5nx

Zobacz także: Jak dawać napiwki

Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mogli płacić fałszywymi pieniędzmi także w innych punktach handlowych w Szczecinie. Trwają również sprawdzenia skąd pochodzą banknoty, gdzie i w jaki sposób zostały sfałszowane.

Prokurator prowadzący postępowanie przedstawił podejrzanym zarzuty wprowadzenia do biegu fałszywych banknotów i skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd po zapoznaniu ze sprawą zadecydował o aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx