Trwa ładowanie...
d3m6hih

Famur ma kolejną umowę na dostawę kompleksu ścianowego do Rosji za 18,7 mln euro

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Grupa Famur zawarła umowę z kontrahentem rosyjskim - spółką OOO Polskie Maszyny na dostawę zmechanizowanego kompleksu ścianowego do ??? Kopalni Kyrgajska w Rosji. Dostawa sprzętu ma nastąpić w I półroczu 2016 r. Wartość zamówienia wynosi 18,7 mln euro, podała spółka.

Share
d3m6hih

"Podpisanie kolejnego kontraktu na rynku rosyjskim wpisuje się w realizację przyjętego przez Famur S.A. programu ekspansji zagranicznej Go Global, który zakłada konsekwentne zwiększanie udziału spółki na rynkach międzynarodowych. Jest również potwierdzeniem naszej silnej pozycji w krajach WNP, które od kilku lat stanowią najbardziej dochodowy składnik wartości współpracy zagranicznej grupy. Z punktu widzenia ekspansji międzynarodowej Rosja jest dla Famuru ważnym kierunkiem. Wpływ na to ma przede wszystkim polityka energetyczna Kremla, która przewiduje zwiększanie udziału energii produkowanej z węgla oraz zasobność rosyjskiej gospodarki w kopalne surowce naturalne, rodząca coraz większe zapotrzebowanie na sprzęt górniczy" - powiedział wiceprezes Zbigniew Fryzowicz, cytowany w komunikacie.

Kontrakt podpisany przez spółkę zależną od Famur - Polskie Maszyny Górnicze - dotyczy m.in. dostawy sekcji obudowy zmechanizowanej, kombajnu ścianowego, jak również kompletnego przenośnika ścianowego oraz przenośnika podścianowego wraz z układem przekładkowym. Ponadto w ramach podpisanego zamówienia przedstawiciele Famur przeszkolą użytkowników sprzętu, a także będą pełnić nadzór nad montażem oraz pracami związanymi z uruchomieniem, jak również wdrożeniem maszyn i urządzeń do eksploatacji, podano również.

Zamówienie na dostawę kompleksu ścianowego do ??? Kopalni Kyrgajska w Rosji to nie jedyny w ostatnim czasie kontrakt Famur na rynku rosyjskim, podkreślono w materiale. Zgodnie z zamówieniem podpisanym w listopadzie ubiegłego roku przez Polskie Maszyny Górnicze z rosyjską firmą OAO SUEK-Kuzbass, Famur dostarczył urządzenia kompleksu ścianowego do kopalni należącej do zrzeszenia SUEK, które jest jednym z pięciu największych na świecie producentów węgla. Wartość kontraktu to 25,9 mln euro. Realizacja tego zamówienia oraz mniejszych miała odzwierciedlenie w przychodach Grupy Famur osiągniętych w bieżącym roku. W okresie trzech kwartałów przychody ze sprzedaży Grupy do Rosji oraz krajów WNP wyniosły ponad 130 mln zł i były o prawie 790% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

(ISBnews)

d3m6hih

Podziel się opinią

Share
d3m6hih
d3m6hih