Trwa ładowanie...
d2gx1df

Fed nie zmienia polityki monetarnej, deklaruje gotowość do poluzowania monetarnego "jeśli będzie

01.08. Waszyngton (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna powstrzymała się od wprowadzenia dodatkowych działań, mających na celu pobudzenie amerykańskiej gospodarki. Fed...
Share
d2gx1df

01.08. Waszyngton (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna powstrzymała się od wprowadzenia dodatkowych działań, mających na celu pobudzenie amerykańskiej gospodarki. Fed zadeklarował jednak gotowość do poluzowania monetarnego w przyszłości "jeśli będzie potrzebne".

Amerykańscy bankierzy centralni ocenili, że wzrost gospodarczy w USA uległ spowolnieniu w pierwszej połowie 2012 roku, wciąż istnieje także dalsze ryzyko pogorszenia się sytuacji gospodarczej w USA.

"Aktywność gospodarcza spadła w pewnym stopniu w pierwszej połowie tego roku. Federalny Komitet Otwartego Rynku będzie uważnie obserwował informacje napływające z gospodarki i zapewni dodatkowe wsparcie, jeśli będzie ono konieczne do promocji silniejszego ożywienia i trwałej poprawy sytuacji na rynku pracy w kontekście stabilności cen" - napisano w oświadczeniu Fedu.

d2gx1df

Fed pozostawił bez zmian główne stopy procentowe. Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi więc 0 do 0,25 proc. Jednocześnie Fed powtórzył deklarację o zamiarze pozostawienia bez zmian w USA "wyjątkowo niskich stóp procentowych do późnego 2014 roku".

Fed poinformował, że dalej będzie kontynuował sprzedaż obligacji, wartych łącznie 667 mld USD, o terminie zapadalności 3 lat lub mniejszym, a zyski inwestował w obligacje o dłuższym terminie zapadalności.

Fed ocenił, ze wzrost zatrudnienia w USA uległ spowolnieniu w ostatnich miesiącach.

Tempo wzrost wydatków gospodarstw domowych spadło w porównaniu z początkiem roku, w trudnej sytuacji pozostaje zaś rynek nieruchomości - podał Fed.

Amerykański bank centralny ocenił, że inflacja w USA będzie w średnim terminie pozostawała na poziomie celu inflacyjnego Fedu, czyli 2 proc. lub niższym.

Kolejne posiedzenie Fed w sprawie stóp procentowych odbędzie się 12 września 2012 roku. (PAP)

wst/ jtt/

d2gx1df

Podziel się opinią

Share
d2gx1df
d2gx1df