Trwa ładowanie...
d1xz99a
finanse

Fed zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej bez zmian (popr.)

24.9.Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed w środę po zakończeniu...

Share
d1xz99a

24.9.Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed w środę po zakończeniu posiedzenia.

Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi więc 0 do 0,25 proc.

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się właśnie pozostawienia stopy procentowej na niezmienionym poziomie.

d1xz99a

Bez zmian pozostała również stopa dyskontowa, stosowana w przypadku bezpośrednich kredytów bankom komercyjnym, na poziomie 0,50 proc.

Fed zapowiedział spowolnienie zakupu papierów wartościowych MBS (mortgage-backed securities), opartych o rynek nieruchomości, i wydłużył program zakupu do końca I kwartału 2010 r.

Stopa procentowa pozostanie na tak niskim poziomie jeszcze przez "dość znaczny" okres - informuje Fed.

Fed poinformował też, iż sytuacja na rynkach finansowych poprawia się w dalszym ciągu, a aktywność na rynku nieruchomości również ciągle się zwiększa.

"Wydatki gospodarstw domowych stabilizują się, ale są wciąż ograniczane przez rosnące bezrobocie, brak wzrostu wynagrodzeń czy zacieśnione wymagania kredytowe" - napisano w komunikacie Fed.

Decyzja o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie została podjęta jednogłośnie przez wszystkich członków Rady Rezerw Federalnych. (PAP)

jtt/

d1xz99a

Podziel się opinią

Share
d1xz99a
d1xz99a